Bir kadın düşünün, evladının parmağına rüzgar değse kendi içinde fırtınalar koparan bir kadın. Sevdigi için ölmeyi göze alacak kadar kör aşık, hassas, içten ve sevgi dolu bir kadın. Aynı kadını bir kürk manto üzerinde, arzi endam ederken görünce düşünürmüsünüz sizde bu kadın o kadın mı? Kendi evladı için canı yanan o sevgi yumağı, canlı canlı derisi soyulan bir hayvancık için neden duyarsızlaşır.

Sponsor Bağlantılar

Neden vicdanı sızlamaz o kanlı kefeni üstüne geçirince? Bilmezmi o deri parçası da bir zamanlar bir kalbi örtüyordu, anası tarafindan sevgiyle yalanıyordu o ipek tüyler? Hissetmezmi acaba kendi bedeninde o zalimliği, o kanlı bıçağı, o tüccar ellerin kıyıcılığını, her giyişinde o deri parçasını?

Bir adam düşünün, evladı için dünyanın en iyi babası, güvenilir sığınak. Evladı için çarpan o babacan yürek, uyuşturucu sattığı çocukların damarlarından kazandığı o buruşmuş paraları sayarken hiçmi sızlamaz. Her zerk edilen zehirde bir ışığın söndüğünü görmeyecek kadar mı körleşir, kendi çocuğuna bakarken ışıldayan o alevli gözler. O zehir yapan elleriyle kendi evladının başını okşarken, başka bir babanında soğuk bir mezar taşını okşadığını bilmez mi? Kendi çocuğunun geleceğini, tükenmiş bedenlerin, uyuşmus dimağların, delik deşik kolların, olmayacak yarınların üzerine inşaa ederken baba olduğundan utanır mı acaba? Mal mülk yerine çocuğuna miras olarak, harcanmış hayatlar, vadesi gelmemiş ömürler, satılmış vücutlar bıraktığı zaman huzur içinde terki dünya edebilecek mi acaba?

Bir çocuk düşünün,. Şefkatli bir anneye, koruyan bir babaya sahip olduğu için kendini dünyanın en sanşlı çocuğu sayan. Kendi yaşıtı milyonlarca çocuğun aç yatıp, ezildiği, şiddet gördüğü bir dünyada; hastalandığında baş ucunda bekleyen sıcacık bir ana yüreği, korktuğunda korkusuz bir babaya sahip olduğunu bilmenin huzuru  ne kadar paha biçilmez bir servettir. Annesinin kasap vitrininden farksız dolabı, babasının uyuşmuş banka hesabı bile solda sıfırdır bu gerçek servetin yanında. Gün gelir, babadan kalma mirasla kürk mantolar alınır ya da alın teriyle inşaa edilmiş bir evin bahçesinde bir köpeğin başı okşanır sevgiyle.