İnsanların kendilerini iyi hissetmek, kişisel olarak bir şey yapmış olma tatminlerini sağlamak amacıyla yaptıkları bir takım pasif eylemcilik hareketleri vardır.
İnternetten imza kampanyalarına katılmak, belirli bir şeyi simgeleyen kurdele ya da bileklik takmak, teröre karşı milliyetçi simgeler, renkler gibi şeyler kullanmak, politik anlamlar içerdiği belirtilen takılar, rozetler kullanmak, videolar dağıtmak, facebook ya da twitter gibi sosyal ağlarda profil fotoğraflarını ya da kişisel bilgilerini, ilgi alanlarını değiştirerek, çeşitli gruplara ya da sanal etkinliklere katılarak destek vermek çeşitli örnekleridir.

Sponsor Bağlantılar

İnsanların sandalyelerinden kalkmadan, kampanyaların içeriğinden bihaber olarak destek verdikleri kampanyaların adları, belki çok kişiye ulaşabilecektir, ancak altları boşaltıldığı, herkes ayrı bir yerinden tuttuğu için hedeflenen amacına kolaylıkla ulaşamayacaktır. Bir çok konuda tembelleştiğimiz gibi bu konularda da tembellik yaparak, klavye artistliği yapılmaktadır. Sevinçler, üzüntüler, sitemler klavye yolu ile insanların dikkati çekilmeye başlandı. Teknolojinin gelişmesinin faydasının yanında, insanları çepeçevre saran sanal bağımlılığından ötürü, günümüz hastalığı iletişimsizlik olmuştur.