Türkiye Gezi Parkı bahane edilerek başlayan protestoları konuşuyor.

Bir çok yerde açıklandığı gibi artık protestonun bir “alet” olduğunu biliyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti hayatının en güçlü dönemini yaşarken, aynı zamanda en bulanık dönemi yaşıyor.

Sponsor Bağlantılar

Bu protestoyu yapanlar kukla olduklarının farkında değil. Provokatörler ise her zaman oluyor zaten.

Ancak şimdiki provokatörlerin amacı iç ve dışa nüfuz etmiş “fildişi kule” sahiplerinin amaçlarına hizmet etmek. Bu protestoların amacı kesinlikle Türkiye’nin “yeni projelerini” aksatmak. Kanal İstanbul, 3. Köprü, İstanbul’a dünyanın en büyük havalimanı gibi. Bu projelerin olması durumunda Türkiye’den rant ve güç elde eden iç ve dış unsurlar mahvolacak. Çünkü en ballı kaymağı her zaman Türkiye’den götürdüler.

Artık insanlar şunu kavramalı. Sevseler de sevmeseler de AKP Hükumeti bu ülkeyi çok büyüttü. Büyütmek ile de kalmadı güçlendirdi. Çünkü balon gibi şişmiş bir güç kimseyi korkutmaz. Sonuçlarında ne olacağına girmediğim “yeni projelerimiz” sayesinde, dünyada hava trafiğini tekeline almışlara büyük bir rakip olacağız. Muhteşem bir geliri olacak tabiki Türkiye’ye. AKP cebi için bunları yapıyorsa hükumet el değiştirdiği zaman bu projeleri yıktırır herhalde :). Boğazlardan daha anlaşma sonu gelmeden büyük bir gelir artışı olacak. Bunların hepsi ve daha fazlasının amacı AKP’nin Türkiye ekonomisini 780.000.000.000 dolardan 1.5-2.5 trilyon dolara yükseltmek. Böyle olduğunda olacakları hesap edin. AKP’nin çalışmaları Türkiye’den rahatça ve “kalıcı” olarak büyük miktarlarda para kazananları da yavaş yavaş “tekmeliyor” ve korkutuyor.

Ve yine bu halk sevse de sevmese de artık “güçlü bir devlete” sahip olduğu için şükretmeli. Türkiye’yi eski dönemlerden itibaren rahatça soyan işin ballı kaymaklarını bol bol götüren kişi/kurum/devletler artık rahatsız olmaya başladılar. İşte bütün yıpratma çalışmaları buna dayanıyor.

Rahata alışmış bu odaklar, neden gocunmaya başladı? Ben sebebini biliyorum. O kadar rahata alışmışlar ki karşılarında devlet mi var yoksa sıradan bir şirket mi belli değildi.

Sebebini biliyorum dedim ya, sebebi şu; hayatlarında görmedikleri bir şey karşılarına çıktı.

Ne biliyor musunuz? Hayatlarında görmedikleri şeyin cevabı onların tepkilerinde: “Eyyvah Eyvah: DEVLET!