GOOGLE ARAMA SONUÇLARINA ELLE MÜDAHALE EDİYOR!!!

Dünya üzerinde en çok kullanılan arama motoru olan Google maalesef kendisinden beklenmeyecek, kendisine yakışmayacak, adaletsiz bir uygulamaya daha sebebiyet vermiştir. Google arama sonuçlarında sitemizin sıralamasına 2. defa elle müdahale etmiştir.
TARİH 16 HAZİRAN 2012

Sponsor Bağlantılar

Google arama sonuçlarında “Babalar Günü” aramasında Google’da 1. sırada bulunan “Babalar Günü Ne Zaman?” adlı yazımız Google’ın elle sonuçlara müdahale etmesi nedeniyle “Arama Sonuçlarından” tamamen kaldırılmıştır. İlgili yazı sadece “Babalar Günü” aramasında filtrelenmiştir. Başka aramalarda çıkmaktadır.

Google’ın bu davranışını Yeni Makale Yönetimi olarak normal karşıladık. “Babalar Günü” aramasında “Babalar Günü Ne Zaman” şeklinde bir başlığın ilk sırada çıkması ziyaretçiler açısından da yararlı olmayabilirdi. Ancak “Adalet” ekseninde Google’dan beklediğimiz davranış yine sitemizin içeriği olan “Babalar Günü Tarihi” adlı yazımızın ilk sırada yer almasıydı. İlk sıra bir yana, ilk sayfada, hatta ilgili aramada sıralamaya dahi sitemiz alınmamıştır.

TARİH 28 EKİM 2012

Google arama sonuçlarında “29 Ekim” aramasında Google’da 1. sırada bulunan “29 Ekim Şiirleri” adlı yazımız Google’ın elle sonuçlara müdahale etmesi nedeniyle “Arama Sonuçlarından” tamamen kaldırılmıştır. İlgili yazı sadece “29 Ekim” aramasında filtrelenmiştir. Diğer aramalarda çıkmaktadır.

Google “Babalar Günü” aramasında yaptığını “29 Ekim” aramasında tekrarlamıştır ve Google’ın bu haksız eyleminden yenimakale.com yine en büyük zararı görmüştür.

Google her defasında arama sonuçlarının kalitesiyle övünmekte, ancak sonuçlara elle müdahale etme konusunda hiç çekinmemektedir. Google adaletle bağdaşmayan, arama sonuçlarının güvensizliğini gösteren, harcadığımız emeği hiçe sayan bu davranışlarıyla bize göre skandallara atmıştır.

Yeni Makale Yönetimi olarak Google’ı adaletsiz davranışlarından dolayı esefle kınıyor, bu olayların yorumunu değerli ziyaretçilerimize bırakıyoruz.

Saygılarımızla.