Julian Beever, kelimenin tam anlamıyla resimde bir çağ açtı. Bu adam resme öyle bir anlam katıyor ki, bu adama hayran kalmamak elde değil. Aşağıdaki resme iyi bakın lütfen. Sizce yerde cocacola şişesi mi var?
 
Julian Beever Resimleri

Julian Beever CocaColaYuzmek Julian BeeverHavuzda Güneşlenen Kız

Sponsor Bağlantılar

Yazının sonunda bu resimlerin nasıl yapıldığına dair videoları bulabilirsiniz.
 
Kaldırıma taşıdığı Anamorphic illüzyonları, özel bir bakış açısından görüldüğünde insana gerçek hissi veren resimlere imzasını attı. 
 

Julian Beever sanki 3 boyutlu resimler çiziyor. Kaldırımlara çizdiği resimlere belli açılardan bakılınca üç boyutlu resimlermiş izlenimi veriyor. O kadar ünlü oldu ki artık onu tanımayan kalmıyor. İngiltere, Belçika, Fransa, Hollanda, Almanya, ABD ve Avustralya’da 3 boyutlu resimler çizdi. 

 

Julian Beever Resim

Altın AramaBatman ve Robin

 

Yaptığı iş hiç de kolay değil. Önce resmi tasarlıyor. Ardından hangi açıdan nasıl görüneceğini düşünüyor. Bu iş için belli taktikler kullanıyor. Önce belli bir şablon hazırlıyor. Bunu yere tepeşir yardımıyla çizip belli noktalara gidip nasıl göründüğüne bakıyor. Bütün düzenlemeleri yaptıktan sonrada iş bu resmi renklendirmeye geliyor. Renklendirme kolay oluyor sanmayın. Renklendirme sırasında da yine 3 boyutlu diğer alanların tasarımını önceden belirleyip ona göre tekrar süreci yeniden başlatıyor. Çok zor bir teknikle mükemmel resimler ortaya çıkartıyor. Bu resimleri bilgisayar programlarıyla yapmak kolay, ya sokağa yapmak! Alanında tek ve o bu konuda bir dahi. 

 

Büyük firmalara bu şekilde resimler çizerek geçimini sağlıyor. Aldığı ücret şimdiye kadarki ressamların aldığından emin olun daha fazla 🙂 İşinin hakkını veriyor ve tercih ediliyor, daha ne denebilirki… 

 

Julian Beever 3 Boyutlu Resimler

 

Julian BeeverMichelle ve Julian Beever

 

Kalabalık caddelerde onun resimlerini görenler hayranlıktan dona kalıyor. Resimlerine inanılmaz bir derinlik veriyor. Julian Beever cadde ressamı, sokak ressamı, kaldırım ressamı olarak biliniyor. Yaptığı sanatın eşi benzeri yok. 

 

Belçika’lı Julian Beever, 11 yıldır cadde ve sokaklara inanılmaz resimler yaparak dünyanın en ünlü ressamlarından birisi haline geldi.