Hz. Yusuf’un nasıl köle alarak gittiği ülkede büyük bir sabır göstermesi, Allah’a dua etmesi ve O’nun yardımından ümidini kesmemesi üzerine Yaradan onu gittiği ülkenin Azizi yapmıştı. Üstüne üstlük bir de hapishaneye düşmüştü.Ancak o sabır etmekten vazgeçmedi. Hz. Yusuf’u örnek alıp da yılmadan usanmadan iman ve şükür edip hayatını geçirenlere ne mutlu.

Sponsor Bağlantılar

Hz. Yusuf’un rüyasında gördüğü 11 yıldız, ay ve güneşin ona secde etmesi büyük bir işaretti onun için. Bir öğrenci olarak onun hayatından alınacak çok şey olduğunu vurgulamak isterim. Konu gelmişken şunu da söyleyeyim. Hiç bir öğrenci olmuyor deyip derslerini bırakmamalıdır. Fatih Sultan Mehmet’in hocasının da dediği gibi çok çalışır, çok dua eder ve çok istersen nice olmazlar olur. Unutmayın ki dünyadaki her güzel makamda bulunan insan o makama gelebilmek için sıkıntı çekmiştir. İnsan biraz sıkıntı çekti diye amacından vazgeçip, karamsarlığa düşerse büyük bir yanlışın içindedir.

Umarım şu iki paragrafta neyi anlatmak istediğimi anlamışsınızdır. Hepinize başarı dolu bir hayat diliyorum. Unutmayın sabır etmekten vazgeçmeyin.