Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri

Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri

Sponsor Bağlantılar

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı

1. 2008 yılı Kutlu Doğum Haftası resmi açılış programı 14 Nisan 2008 Pazartesi günü saat: 10.00’da, “Peygamberimiz Hz. Muhammed’in Kuşatıcı Çağrısı” konulu panel de aynı gün saat: 14.00’da Trabzon Zorlu Grand Otel’inde gerçekleştirilecektir. Açılış programı sonunda mahallince davetlilere Kutlu Doğum Aşı ve gül dağıtılacaktır

2. Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle 15-16 Nisan 2008 tarihlerinde Trabzon’da “İslam Medeniyetinde Bir Arada Yaşama Tecrübesi” konulu sempozyum düzenlenecektir.  

3. Kutlu Doğum hakkında içeriği halkın seviyesine uygun olarak hazırlanacak sinevizyon, açılış merasimlerinde gösterilmek üzere taşra ve yurt dışı teşkilatına gönderilecek, Başkanlık ve Türkiye Diyanet Vakfı web sitelerine yüklenecektir.

4. Bu yıl Kutlu Doğum Haftası etkinliklerinin 20. yılının idrak edilecek olması sebebiyle hafta ile ilgili gerekli afiş, pankart, kokart ve stikırlarda “20. Yıl” vurgusuna özellikle yer verilecektir.

5. Hafta boyunca belirli merkezlerde başta Kur’an-ı Kerim Meali olmak üzere, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı yayınları ücretsiz olarak dağıtılacaktır.

6. 18 Nisan 2008 Cuma günü Kocatepe Camii avlusunda 3.000 kişilik Kutlu Doğum Aşı dağıtılacaktır.

7. 2008 yılı Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle soydaş ve dindaşlarımızın yaşadığı Avrupa ülkeleri ile  Azerbaycan, Gürcistan, Kazakistan, Kırım, K.K.T.C., Makedonya, Romanya gibi ülkelere konferans vermek üzere görevliler gönderilecektir.

8. Ankara ilinde 3 köyde, 29 Mayıs Tıp Merkezi tarafından sağlık taraması yaptırılacaktır.

9. Başkanlığımız Türk Tasavvuf Musikisi Korosu Rize, Trabzon, Giresun, Ordu, Samsun, Çorum ve Amasya illerinde hafta içinde konser verecektir.

10. Trabzon’da düzenlenecek sempozyumun metinleri Türkiye Diyanet Vakfı’nca kitap olarak bastırılacaktır.       

11. İhtiyaç duyulan illerde Başkanlık ve Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğiyle öğrenci yurdu yapılması için yardım kampanyası düzenlenecektir.

12. Hastane, cezaevi, kimsesizler ve yetiştirme yurtlarının ziyaret edilecek ve ihtiyacı olanlara yardım yapılacaktır.

13. 2008 yılı Kutlu Doğum Haftasında yurtiçinde ve yurtdışındaki öğrencilere yönelik olarak aşağıda belirtilen tür ve konularda yarışma gerçekleştirilebilecektir.

A. Kompozisyon:
Din, Kardeşlik ve Dostluk,
Birlik ve Beraberlik,

B. Şiir:
Sevgi ve Barış,
İyilik ve Yardımlaşma,

C. Makale:
Komşuluk İlişkileri
İyilik ve Yardımlaşma,
Din, Kardeşlik ve Dostluk,
Sevgi ve Barış,

14. 2008 Kutlu doğum haftasında il ve ilçe müftülükleri ile yurtdışı teşkilatımız tarafından düzenlenecek etkinlikler hakkında ayrıntılı bilgiler Başkanlık ve Türkiye Diyanet Vakıf web sitelerinde duyurulacaktır.

* Kutlu Doğum
* Kutlu Doğum Haftası İle İlgili Şiirler