Dün akşam haberlerde izlediğimiz Ankara Keçiören’de bir büfe sahibinin içki satma gerekçesi ile iki zabıta tarafından öldüresiye dövülmesini dükkânında olan kamera sayesinde canlı olarak izledik…

Sponsor Bağlantılar

 

Üzerlerinde resmi giysileri olmayan iki zabıta memurunun içeriye dalmasıyla başlayan bu inanılmaz olay akıllara durgunluk verecek bir vahşeti sergiledi.


Hiçbir sorgu sual olmadan mağdurun üzerine yürüyen sözde memurlar ellerindeki sopayla söz hakkı tanımadıkları adamı linç edercesine dövdüler.

 

Kameranın alamadığı bölümlerde mağdurun çığlıklarını duyarken aynı çığlıklar içendeydim.

 

NELER OLUYOR!!!!

 

Eğer içki satma yetkisi yoksa ya da saat ihlali söz konusuysa ki bunların olmadığı yönünde ifadeleri var mağdurun, olsa dahi böyle orman kanunu artık ormanlarda bile yok!

 

Mağdurun ifadesi ile, ‘’İlk darbeyi kafama aldım ve tezgahın arkasına düştüm. Orada infazımı yaptılar, küfrettiler. ‘Allah rızası için yapmayın, izin verin dükkânı kapatayım’ dedim, sonra, yara bere içinde dükkânı kapattım. Bu sefer dükkân kapısı önünde, yine infazımı yaptılar.

 

Verilen ifade ile örtüşen görüntüleri izlerken hissettiklerimi yazacak kelime bulamıyorum.

 

Bu olaya ne politik anlamda nede dinci kesimin reaksiyonu olarak bakmıyorum daha doğrusu bakmak istemiyorum, sadece ‘insan’ olarak bakıyor ve diyorum ki;

 

Böyle bir zül hangi merhamete hangi şefkate hangi ben ‘insanım’ diyen insanın anlayışına sığar?

 

Halen görevi başındaki bu memurların tezden uzaklaştırılmaları ve gereken cezalarının uygulanmasını bekliyorum.

 

Mağdurun, yediği darbeyle açılan kaşına dikiş atılmış, röportajda spikere memurun elinde bir yüzük olduğunu üzerinde ALLAH yazdığını bu yüzüğün yüzünü yaraladığını ifade eden şahıs konuşmakta zorlanıyor hala titriyordu.

 

YAZIK…ÇOK YAZIK ÇOK ÇOK ÇOK YAZIK…………………….

 

CHP Ankara Milletvekili Yılmaz Ateş, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin başkentinde böyle bir uygulama yapılabiliyorsa AKP’nin yönetimde olduğu diğer belediye, il, ilçe ve beldeleri bir düşünün” dedi.

 

Düşünemiyorum…

 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Keçiören’deki evine 500 metre mesafedeki büfe işleten Metin Şahin’in yaşadığı bu olay şahsım adına yüzümü kızarttı.

 

Yaşanan bu elim vakayı nefretle kınıyor yasal takibin yapılmasını bekliyorum…

 

 

Ne Arıyorsunuz?

* nefretle ilgili sözler (10. sıra)