Eski Türkiye nerdesin? Görüyoruz ülkemiz ne hale geldi. Her gün haberleri izlerken tüylerim diken diken oluyor. Ülkenin her yerinde canlar alınıyor, olaylar çıkıyor. Hırsızlıklar oluyor, özgürlükler çalınıyor, hak yeniliyor, hak. Biz değil miydik üç kıtanın hâkimiyken, o üç kıtaya eşitliği, hoşgörülüğü, saygıyı, sevgiyi, doğruluğu, özgürlüğü, en önemlisi insanlığı götüren. Sorarım size biz değil miydik?

Sponsor Bağlantılar

Atalarımız değil miydi Çanakkale’de, İstiklal Savaşı’nda güzel vatan için, gelecekteki güzel evlatları için canlarını hiçe sayarak, düşmanın üstüne korkusuzca yürüyen? Sorarım size onların hakkı ödenir mi? Onların bu vatan için döktüğü kanlar ödenir mi? Güneydoğu’da kalleşçe şehit edilen Mehmetlerimiz, batıda kalleşçe katledilen kardeşlerimiz. Peki, niye böyle halimiz?  Geçmişte sevgi diye, saygı diye, kardeşlik diye bir şeyler var iken, biz niye böyleyiz kardeşlerim. Herkes kendi menfaatlerini düşünür olmuş bu vatanda. Çanakkale’de düşünen oldu mu kendi menfaatlerini, peki İstiklal’de oldu mu düşünen?

Ne olur size yalvarıyorum, benim canım dindirecekse bu milletin çektiği zulmü, benim canım dindirecekse, şehit anaların gözyaşlarını. Alın! Feda olsun bu vatana millete, helali hoş olsun dökülen kanım bu vatana. Yeter ki milletim, analarım ağlamasın, yeter ki doğacak kardeşlerim savaş yüzü görmesin. Bu vatanı bölücü çeteler bölmek yerine birleştirsin ki, bakın görün ne savaş, ne haksızlık, ne saygısızlık görülür ülkemizde. Başka milletlerin esiri olup onlar yönetmesin ülkemizi. Onların sözü geçeceği yerine ülkemiz de, bizim sözümüz geçsin onların üstünde. Biz örnek ülke olmalıyız, bütün ülke birleşip, parmakla gösterilir bir millet. Yapabiliriz arkadaşlar tek yürek olup, tek can olup yapabiliriz. Kardeşi kardeşe vurdurmayı değil, kardeşi kardeşe sevdirmeyi öğretmeliyiz. Unutmayın ki biz her gün mağlup olabiliriz ama yeter ki mağlubiyetimiz şeytandan olmasın.

Unutmayın biz Türk Milletiyiz biz, Osmanlıyız. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!