Hepimiz bazen endişeye kapılırız yaptığımız işlerde. Ya olmazsa, ya beceremezsem ya da son anda bir aksilik çıkarsa diye kendimizi içten içe inandırırız yapamayacağımıza. Tüm umudumuz kırılır, ümitsizleşiriz… Artık bundan sonrada zaten ne yaparsak yapalım başarılı olamayız. Çünkü kendimizi artık buna inandırmışızdır.

Bazen de bize imkansız gelen bir şeyi isteriz. Öyle inandırırız ki kendimizi ne yapsam boş diye bir kenara çekiliveririz. Ama bir şeyi unuturuz… Allah’ın (c.c) kudreti o kadar sonsuzdur ki kapanan kapınızın yanında bir kapı daha açar. İmkansız dediğiniz şeyleri tek bir kelimesiyle gerçekleştiriverir; Kun Feyekün (O Ol Der Ve Oluverir) İmkansızın en imkansızını dileyin ve onu gönülden isteyin karşılığını alacaksınız.

Sponsor Bağlantılar

Böceği, çiçeği, hayvanları, tüm evreni düşündüğümüzde bu kadar eşsiz şekilde, bu kadar kusursuz şekilde nasıl oluştu deriz bu kadar varlık. Fakat O’nun gücü sınırsızdır hiçbir şeyi zorlanmadan tek kelimesiyle gerçekleştirir. Bazı zamanlarda öyle tesadüfi sandığımız olaylar yaşarız ki ne diyeceğimizi bilemeyiz. Anlam vermekte güçlük çekeriz olanlara. Peki olanlar gerçekten tesadüf mü yoksa Allah’ın (c.c) takdiri mi? İnanan her insanın bildiği gibi O’nun takdiridir hepsi. Yarattığı her şeyin bir nedeni vardır asla durduk yere yaratılmamıştır hiçbir şey.

En ufak canlılardan zararlı olarak bildiğimiz bakterilerin bile birçok alanda faydalı yönleri vardır. Bazı virüsler hastalıkların tedavisi için kullanılıyor kimi zaman. Küçük canlılardan çoğu insanın korktuğu örümceklerden bahsedelim. Görmekten tiksindiğimiz o minik canlı avını yakalamak için kurduğu tuzağını kalitesiz ağ ile oluşturur gideceği yolunu ve yuvasını ise en kaliteli ağı ile inşa eder. Bu kadar akıllı canlıları bir tek sınırsız kudreti olan Allah’tan (c.c)  başka kim yapabilir?

İsteklerimizi kendi sınırımız kadar değil Yaratıcımızın sınırsız kudreti kadar yapalım O’nun kuvvetini unutmayalım inanırsak imkansızı gerçeğe dönüştürürüz böylece. Yeter ki inanalım ve isteyelim…