Günümüzde ulaşım ağının güçlenmesi, okul iş vb nedenlerle doğup büyüdüğümüz yerlerden uzakta yaşamamız sebebiyle zaman zaman seyahat etmek zorunda kalıyoruz. Bunun yanında konforu hizmet kalitesi servis ağı vb nitelikteki özellikleriye bazı otobüs firmaları yüzümüzü güldürürken bazı firmalardan ise bunun aksine mağdur olmaktayız. Bu makaleyi yazmamdaki sebebte memnuniyetin yanında yaşadığımız memnuniyetsizlikler.

Sponsor Bağlantılar

Eşimin karabüklü olması nedeniyle zaman zaman Karabük’e gidiyoruz. Oraya giden firma sayısı 5 ya da 6’yı buluyor. Geçende Ulusoy firması ile gittik. Zaten adının büyüklüğüne yaraşır şekilde davrandılar. Gayet güleryüzlü ve iyi bir hizmet kalitesiyle.

Bayram nedeniylede aynı firma malesef dolmuştu ki bizde mecburen Metro ile gitmek zorunda kaldık. İlgili firmanın seyahat acentesini arayıp yerimizi ayırttık ve bilet fiyatının 30 tl olduğu söylendi. Bayram nedeniyle Adapazarı’na babamlara uğrayıp öyle geçelim dedik. İstanbul-Karabük’te zaten 30 tl. Fakat arkadaşım bileti almaya gidince bir biletimize 55 tl diğerine ise 35 tl dendi ki kısacası şok oldum. Sonra ikiside 35 tl olur dendi. Dedimki İstanbul-Karabük 30 tl burası İstanbul’dan daha beri ve arada 200 km daha az bırakın 30 tl’den bile az olması gerekirken siz 35 tl diyorsunuz. Tabi mecbur aldık biletleri.

Yalnız yaşanan haksızlığa karşı en azından mail atayım diye düşündüm. Yukarıda yaşadığım olayı anlattıktan sonra bir mail geldi ki ikinci şokumu yaşadım. “Acentelerimizin yer ayırma gibi bir yetkisi yoktur lütfen birdahakine müşteri hizmetlerimizden yerinizi ayırtınız. “İlginç değil mi? Sadece şunu dedim: Sizin belki haberiniz yok ama acenteleriniz cayır cayır rezarvasyon yapıyor.”

Diğer taraftan malesef hizmet kaliteside kötüydü. Gerçi şaşmamak gerek. Bundan iki yıl önce Konya-Karabük seferinde yine Metro’nun bir hostu bir kağıda “benimle arkadaş olur musunuz?” diye yazmış kız arkadaşımda gözünün önünde yırtmıştı.

Bu makaleyi Metro’yu kötülemek için yazmış değilim. Hepimiz benzer sorunlar yaşıyoruz. Sizlerden ricam sizinde herhangi bir firma ile sıkıtınız olduysa yorum olarak yazmanız böylece belki sesimizi duyan birilerine ulaşır kaliteyi yükseltiriz.