MHP VE BDP:
“Türk Kürt kardeştir. İki halkı birbirinden ayırmaya teröristlerin gücü yetmez”

AKP:
“Açılımlarda hata yaptık fakat bu olaylar bizi yolumuzdan döndüremez”
CHP:
“Kürt açılımında hata yapılmasına rağmen sürecin kesilmemesi için AKP’nin yanında yer alacağız”

Sponsor Bağlantılar

Diğer Partiler:
“Kürt Halkı’nın hakları sonuna kaberci zihniyetten ve dinozorlardan kurtuşldar savunulmalı fakat bu noktada teröre de son darbe vurulmalıdır.”

Üniversite Öğrencisi:
“Benim eleştirecek tek noktam vardır. Bu, beni ve kardeşimi birbirinden ayırmak için ikimizinde canını yakan emperyalizmdir. Bu noktada ben asla Kürt Halkı’na derin bir nefret beslemeyeceğim. Aynı sömürü çarkında yer aldığımıza göre birlik olmamız bağımsızlık için mecburidir.”

Bir Vatandaş:
“Kardeşim o kadar heronunuz var. Ne için bir tanesi bile bölgede uçmadı. Hani onu da geçtim. Neden istihbarat alındığı halde o bölgede tedbir alınmadı. Bizim çocuklarımız kimsenin malı değildir. Bunların açıklanmaması durumunda diğer çocuklarımı askere göndermeyeceğim. “Vatan sağolsun” diyerek bizi uyutan zihniyete karşı dik duruş sergileyeceğim”

Ben:
“Binlerce insanı şehitler için yürüyüyorsunuz. Şehitlerin değeri yürüyüş yaparak ortaya koyulabiliyor mu? Ben eğer vatanseversem, bir üniversite öğrencisi olarak halkıma eğitimin yozlaşmış yüzünü anatmalı ve yürüyüşe katılan vatan hainlerinin eğitimizi yozlaştıran Amerika’ya nasıl çanak tuttuğunu anlatmalıyım. Çünkü, eğitim düzelmez ve ezberci dinozorlardan kurtulmazsa ben ülkem için sadece basit bir diplomalı vatandaş olurum. Yozlaşıma son verir ve bilimin yuvasını ilkellikten kurtarır ve eğitimin değerini yükselirsem yurt dışına bağımlılığım sıfıra iner. Halkım için gerekli teknolojik gereçleri uzun vadede de olsa ben sağlarım. Yani kısacası bir işe yarar ve şehitlerim karşısında ahirette boynu bükük bir sefil gibi durmaktan kurtulurum.”