Ali Sekülü

Ülkesi olan hiçbir insan asla acınacak durumda değildir. Şartlarımız her zaman güzeldir. Bizi tuzağa düşüren bir şeyler olduğuna kesinlikle inanıyorum. Sanki birileri beni açlık, sefalet vesaire gibi muhtemel felaketlerin korkuları ile düşünmekten alıkoyuyor. Çevremdekiler de benden pek farklı sayılmazlar.Yalnız onların için de gerçekten bu kötü olayları yaşayanlar ve korkularımıza dayanak noktası olanlar var. Sonuçta onlarda acınacak durumda değiller. Herkes kendine biçilen hayatı yaşıyor. Sadece nasıl daha güzel bir yaşamı yaşamalıyız sorusunu öğrenebilmeliyiz. Düşünmemizi mi engelliyorlar? Biz mi düşünmeyi bilmiyoruz? Yoksa bize düşünmeyi öğretebilecek olanlar görevlerini mi yapmıyorlar?

Sponsor Bağlantılar

Fırsat buldukça internete farkındalık, akıl, beyin, alt beyin gibi anahtar kelimeler sunarak, çeşitli konuları araştırmaya başlamıştım. Geçmişte yaşadıklarımı, düşündüklerimi çek etmeye çalıştım. Bir ezber vardı. Genel bir ezber ve bunların bozulması gerekiyordu. Ne olursa olsun. Battığım bataklıkta oyalanıp kalmamak için yeri geldiğin de tüm inançlarımı tüm doğrularımı cesaretle sorgulayabilmeliydim. Ne için? Gerçek hayatı, değerli bir bilim adamımızın isimlendirdiği oral-anal arası sindirim sisteminin dışına taşıyabilmek için. Ailem bana bir takım doğrulardan bahsetmiş, sonra biraz çevre, biraz okul onun üzerine bir şeyler katmış. Artık yaşam için gerekli temel ve ayrıntılı bütün felsefeleri, inançları, maneviyatı nasıl olsa en doğru şekilde almıştık. Şimdi bunları sorgulamaya hiç gerek yoktu. Artık bundan sonra geriye kalan sadece paraya ulaşmaktı. Hem sorgulamak ta çok günahtır değil mi? Tabi ki kazanmalıyım, ama yetişmemiş bir kafa ile ne kazanabilirim? Ne kadar kazanabilirim? Ne kadar fayda sağlarım?

Yukarıda sıraladığım ve sıralayamadığım nedenlerden dolayı, kendime klasikte olsalar sorular oluşturmam ve onların cevaplarına ulaşmam gerektiğine inandım. Para kazanmanın dışında dünyalık başka şeylere ulaşabilmek için. Bazılarını “Ya devlet başa ya kuzgun leşe” isimli kitabımda sundum da, asıl olan sorularıma bir gün belki de gelebilecek cevaplar. Yani yaşama geçmesini sağlayacak cevaplar. Yoksa benim kendi verdiğim cevaplar bir parça ilgi çekebilmek için.

OLUP BİTENLER

* Olup Bitenler 1
* Olup Bitenler 2
* Olup Bitenler 3
* Olup Bitenler 4
* Olup Bitenler 5