Artık dostunuza bile güvenmeyin 🙂 2 haftada 4 benzer e-posta alınca şüphelendim. Bu nedenle herkesin konuyla ilgili bilgi sahibi olmasını gerektiğini düşünüyorum. Eğer bu uyarımı dikkate almazsanız çok büyük sorunlar yaşayabilirsiniz.
Gelen bütün e-postalar daha önce mesajlaştığım hatta hala sık sık görüştüğüm kişilerden geldi. Gelen maillerin içerikleri şu şekilde:

Sponsor Bağlantılar

* …@gmail.com Click To View Picture

* Click here to read this message

* Click here

Bu tür spam e-postalar, şifrenizi ele geçirmek amacıyla olabileceği gibi bilgisayarına bir trojen yüklemeye ve bilgilerinizi toplamaya da yönelik olabilir. Bana gelen maillerdeki linkin amacı benim üzerimdende benim mesajlaştığım herkese bu şekilde spam e-posta gönderebilmek için olduğunu düşünüyorum. Tanıdığınız kişilerden, bu şekilde içeriksiz mesajlar aldığınızda kesinlikle bu linklere tıklamamanızı tavsiye ederim. Bu linklere tıkladığınızda sizin haberiniz olmadan kişi listenizdeki tüm kişilere aynı şekilde e-posta gidecektir. Bu şekilde yayılacak olan spam mailler ilerde daha büyük sorunlar yaşamanıza ve e-postanızı kullanamaz hale gelmenize dahi neden olabilir.

Bu tür spam e-postalar sadece maillerde değil, msn, facebook ve benzeri bir çok yerde karşınıza çıkabilir. Bu nedenle bu tür mesajlara karşı dikkatli olmanız yararınıza olacaktır.