İyi denemeydi sayın başbakan!

Özür dilerken samimi olduğunuza inanmak çok zor, bu oy için olmasın? Dersimlilerin oyu yani. Lakin bu millet acı çekmekten yoruldu artık, tarihler boyu üstünde oyunlar oynanılan bu milletim, artık bu zokayı yutmayacak, aklını başına topla lütfen bu tavrınız kimseye yarar sağlamaz, bu gemide hepimiz birlikte batarız ve kimsenin işine yaramaz, sadece kurnaz dış odakların işine yarayacaktır.
Ey halkım geçmişteki yanlışlardan hesap sormak zordur, çünkü muhataplarımız bu dünyayı terk etmiştir, şimdi bunları hortlatmak, hiç yarar sağlamaz, geçmişten ders almak herkes için en faydalı olandır, oyunlara artık karnımız tok!

Sponsor Bağlantılar

Her madalyonun iki yüzü vardır, biz hangisine odakladığımız önemlidir, diğerini göz ardı ederiz. Madalyonun Hangi yüzü kusursuz anlayamayız, mutlaka iki yüzünde kusur vardır, önemli olan az kusurlu olanı keşfetmektir. Bu bakış kişiye göre değişir, gerçeği sorgulamak yerine bir noktaya odaklanırız. Yani suçun sebebine göz ardı ederiz işlenen suça odaklanırız ve kendimizi haklı buluruz, kendimiz kusursuz olduğumuza inanırız gerçekleri göremeyiz.

Bazı olaylar karşısında en kötüsünü seçmek zorunda kalırız, bu bizi haklı kılmaz lakin zorunlu kılar, gelecekte büyük faydalar sağlaması için Seçmek zorunda kalırız, suçluluğumuz bundan kaynaklanır.

Ben halkıma güveniyorum dilerim haklı çıkarım, kurnazlar karşısında uyanık olmalıyız, orta doğu bize örnek olmalı, hiç birinin durumu eskisinden iyi değil, bizi de bu durumun içlerine çekmek çabasında olanlar var oyunlar oynanıyor, Donkişotlar yel değirmenleriyle oyun sanıyor bu durumları, fakat gelen tehlikeleri ucuz atlatmak mümkün değil.

Bize CHP çok lazım değil lakin CUMHURİYET ve Atatürk ün ilkeleri çok gerekli, lütfen akıllı olalım, ucuz oyunlara gelmeyelim. Bizi ağaların beylerin şahların, kulu kölesi olmaktan kurtarmış, bir kuruluşun yıkıcısı olmamızı isteyenler haddini bildirelim, onları elinizin tersiyle itelim. Bizi kayırdıklarına asla inanmayalım!

Yeter KARAER