UKASH KART NEDİR?

İnternetten alışverişin oldukça arttığı ülkemizde internetten yıllık yaklaşık 30 milyarlık ticaret yapılmaktadır. Bu kadar büyük bir sektörde güvenlik en ön plandadır. İnternet sitelerinde ödeme; kapıda ödeme, hesaptan ödeme ve en çok kullanılan kredi kartıyla ödeme şeklinde yapılmaktadır.

Sponsor Bağlantılar

Kredi kartlarının sağladığı güvenlik bazı sitelerce aşılmakta, hesaba para yatırılmasında sorun çıkabilmekte, kişisel bilgiler üçüncü kişiler eline geçebilmektedir. Tam da bu noktada ukash kart devreye giriyor. İngiltere’de üretilen bu kart ulusal ve uluslararası sitelerde para yatırma, çekme ve ödeme imkânı sunmaktadır. Normal şartlarda kredi kartı, paypal veya banka kartıyla ödemede kimlik bilgileriniz istenirken bu kartta istenmemesi son derece avantajlıdır.

Ukash kartlar 19 haneli olarak üretilmiştir. Tamamen sanal olan bu kartlar belirli kart limitlerinden oluşmaktadır. Bu kartlar 10-250 arası dilimler şeklinde ve Euro bazında kullanılmaktadır. Dünya çapında yaklaşık 15000 internet sitesinde kullanılabilmektedir. Ukash logosu görülmesi yeterlidir. Bu logoya tıklayarak haftanın 7 günü 24 saat hizmet alınabilmektedir. İnternet sitelerinden bu sanal kartı satın aldıktan sonra site, alıcının msn adresine kart numarası göndermektedir. Bu kart numarasıyla istenilen siteden alışveriş yapılabilmektedir. Kart numaralarının tek kullanımlık olması da ayrı bir güvenlik tedbiridir.

İnternetten yapılan alışverişlerde kredi kartı stresinden bir hayli uzaklaştıran bu sistem aslında yurt dışında oldukça yaygın olmasına rağmen Google ve birçok kişi tarafından güvenilir olmayan sistem olarak bilinmektedir. Kesinlikle güvenilir, sabit telefonu olan ve fatura kesebilen sitelerden alınması önerilmektedir.