GOOGLE SONUÇLARINDA SİZİNDE RESMİNİZ GÖRÜNSÜN İSTER MİSİNİZ?

Değerli yazarlarımız,

www.yenimakale.com site yönetimi olarak yazarlar için Google Snippet uygulamasını başarılı bir şekilde sitemize entegre etmiş bulunmaktayız. Google arama sonuçlarında sizinde karşınıza Google Snippet uygulamasını kullanan bazı siteler çıkmıştır.
Google Snippet’lar arama sonuçlarında genel olarak iki şekilde kendilerini gösterirler:

Sponsor Bağlantılar

1. Google Snippet Yazar Resmi

Aşağıdaki resimde de görebileceğiniz gibi belirlenen yazar resmi Google arama sonuçlarında sizin yazınızın yanında görünmektedir.

2. Google Snippet Derecelendirme

Örnektende anlaşılabileceği üzerine insanların ilgili makaleyi değerlendirmelerinin Google sonuçlarında yer almasıdır.

Bunların her ikisi aynı anda kullanılabileceği gibi tek tek kullanılma imkanları da vardır. Aynı anda kullanıldıklarında yazar resmi küçülmekte ve açıklama kısmının sonuna eklenmektedir.

Yeni Makale yönetimi olarak en çok dikkat çekenin ve sitemiz içinde en uygun kullanım şeklinin resimli gösterim olacağına karar verdik. Bu konuda Öztürk Hayta tarafından sitemiz için hazırlanan bir modülü kullanmaktayız. Kendisine katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

GOOGLE SONUÇLARINDA SİZİNDE RESMİNİZ GÖRÜNSÜN İSTER MİSİNİZ?

Değerli yazarlarımız, gerçekleştirmiş olduğumuz bu çalışma sadece siteye özel değil, aynı zamanda yazara özel olarakta kullanılabilmektedir. Yani dilerseniz arama sonuçlarında bizim belirlediğimiz resim yerine sizin belirlediğiniz bir profil resmi de kullanılabilir.

Google arama sonuçlarında kendi resminiz görünmesini isterseniz lütfen “iletişim” bölümünden bize ulaşınız. İhtiyaç duyacağınız sadece 3 şey vardır:

* gmail.com ‘dan bir e-posta adresi,
* en az 250*250 boyutlarında bir profil resmi,
* ve size tarif edeceğimiz basit bir ayar.

Bu işlemler sonucunda sizinde Google arama sonuçlarında profil resminiz görünecektir.

Sorularınız için “iletişim” bölümünü kullanabileceğiniz gibi bu sayfaya yorum da yazabilirsiniz.

Saygılarımızla.