Yazıklar Olsun

Yazıklar Olsun

Türkiye hain saldırıda öldürülen 17 şehidine ağlarken, CNN İnternational, terör örgütü PKK’nın propagandasını haber bültenlerinde yer verirken internet sitesinde manşete taşıdı.Eli kanlı teröristlerin, baskından sonra halay çekme fotoğraflarını “zafer dansı” başlığıyla yayınladı.

Sponsor Bağlantılar

KADIN HAKLARI ÖRGÜTÜ GİBİ TANITTI
Bölücü terör örgütü PKK’nın, Kandil dağlarındaki kampına giren CNN İnternational muhabirleri konuyla ilgili hazırladıkları haberde terör örgütünün propagandasını yaptı.

PKK terör örgütünün üst düzey yöneticileri ile röportaj yapan ve örgüt yöneticilerinin sözde barış mesajlarını yayımlayan CNN, PKK terör örgütünü sanki kadın hakları için savaşan bir örgüt gibi tanıttı.

CNN’in haberi, ABD’deki haber bültenlerinde özel haber logosuyla yayımlandı. Haber, CNN’in internet sayfasında manşete çıkartıldı. CNN’in internet sayfasında “Kadın Savaşçılar; Erkek egemenliğine son” başlığı ile verilen habere tepki yağdı.

Bölücü terör örgütü PKK’nın Kandil’deki kampına ekibi ile birlikte giren CNN’in kadın muhabiri Arwa Damon adeta terör örgütünün sözcülüğünü yaptı. Arwa Damon haberinde, PKK’nın eli kanlı teröristlerini, yaşamlarında erkek egemenliğine son vermek isteyen kadın savaşçılar olarak tanıttı.

‘TERÖRİSTLERİN ZAFER DANSI’ DEDİLER
CNN konuyla ilgili haberinde, Kandil dağı eteklerindeki PKK kampında, sınırı geçip Türk askerlerine yapılan her saldırı sonrasında, teröristlerin el ele tutuşup dans ettikleri ve bu dansın rutin bir kutlama olduğu belirtilerek, teröristlerin bu dansa “Zafer dansı” dedikleri belirtildi.

Eli kanlı PKK’lı kadın teröristleri “Kadın Savaşçılar” olarak adlandıran CNN muhabiri Arwa Damon, kadın teröristlerle yaptığı röportajlarda onların kadın hakları için savaştıklarını söylediklerini belirterek, “Kadınların daha etkin olduğu bir cemiyet, doğal bir yaşam, baskı olmadan erkek ve kadın eşitliği, insanların arasında eşitsizliklerin kalktığı bir hayat” yorumuna yer verildi. CNN konuyla ilgili haberinde babasının 14 yaşındayken Türk Güvenlik güçleri tarafından öldürüldüğünü iddia eden Rengin kod adlı kadın teröristin “Kürt hakları ve Kadın hakları için savaşıyoruz” sözlerine de yer verdi.

TERÖRSİTBAŞI İLE RÖPORTAJ
Haberde, PKK’nın, Türkiye, Irak, ABD ve NATO tarafından sivillere saldıran bir terörist örgüt olduğu belirtilerek, yıllardır süren çatışmalarda örgütün askeri kanat yöneticisi Bahoz Erdal ile uzun bir röportaj da yapan CNN muhabirleri, Bahoz Erdal’ın örgütün propagandasını yapan konuşmasını da yayınladı.

Haberin CNN televizyonunda yayınlanması ve internette manşet haber olarak yer bulmasının ardından, haberle ilgili yorum bölümüne tepkiler yağdı.