Bilinçaltımızla hoş bir sohbet ve kolay kilo vermek, bence iki önemli sanat. Yaşantımızdaki en esaslı, en belirli işlerimizden. Yöntemlerini bildiğimizde kolaylıkla elde edebileceğimiz zevktir de. Bir çoğumuz sağlık ve güzellik için denemedik mi? Bilinçaltımızla, Kolay Kilo vermek hakkında hoş bir sohbet  yapmaya başlıyoruz.  Bilinçaltımızla konuşarak, birden değil de yavaş yavaş yapacağımızı ikna etmek.

Sponsor Bağlantılar

Yemekleri hiç ekmeksiz yemek, makarna ve pilavı tamamen kesmek  Kilo vermek adına iyi verilmiş bir karar değil  hatırlatma! Ekmek, makarna, pilav gibi karbonhidratları kilo verme işlemi sırasında tamamen çıkarılması yanlışlardan biridir. Çünkü karbonhidratı tamamen kesen kişinin vücudu, ihtiyacı olanı kandan almaya çalışır Glikoz oranı, şeker birlikte düşmeye başlar. Vücut kas içindeki karbonhidratları kullanmaya başlar bu durum kas kaybına neden olur bununla da kalmaz vücud su kaybetmeye başlar. Bu işlemler sadece protein alma yolu ile kilo verme yöntemini uygulayanlar içinde geçerlidir. Vücut mekanizması hızlanır hücrelerin büyümesini bakımını ve onarılmasını sağlarlar bu doğru, tek yönlü protein alımı zamanla kas dokularını eksiltir ve su kaybına neden olur. Hızla kilo verilir ama diyet sonrası verilen kilolar hızlı bir şekilde geri alınır. Kalsiyum, süt, yoğurt, peynir tüketen kadınlar tüketmeyenler oranla % 70 daha fazla yağ yaktıklarını okumuştum, bilimsel açıklaması ise kalsiyum metabolizmayı hızlandırırken vücuda daha çok yağ yakma emri vermiş oluyormuş.

Doğal yollarla zayıflamak en iyisidir. Önce hoşlandığımız besinleri yağ, şeker,tuz ve un hariç gözden geçirmeli, kendimizi iyi hissettirecek Kolay Kilo verme Yöntemini bulmalıyız. Sık ve az yemeli, başladığımız diyetin en kuvvetli yardımcısının spor olduğu bilinci ile en kolay olan yürüyüşü seçebiliriz.

Sağlıklı ve zinde olmak hepimizin hakkıdır.