Proje Koordinatörü: Ömer Daşdan
Proje Konusu: Camilerde Hocaları Papazlaştırma
Proje Sponsorları: Vatikan, Fetullah Gülen
Proje Hikayesi: Efendim, geçen gün “Allah katında tek din İslamdır” ayetinin AB’nin isteği üzerine hutbelerden kaldırıldığını öğrendim. Bende ülkemin AB’ne girmesi için önemli bir projeyle sizlere katkıda bulunmayı düşündüm.Tuvalette (affedersiniz) hacetimi giderirken aklıma Ilımlı İslam geldi. Neyse hikayeyi uzatmayalım. Oradan da bu proje aklıma yerleşiverdi.

Sponsor Bağlantılar

Proje Yapım Aşamaları:

Alıştırma;

1- Öncelikle Diyanet’le işbirliği çerçevesinde camilere mum ve siyah cübbeler dağıtılacak.

2- Hocalar için sakal uzatma zorunluluğu getirilecek

3- Sakal standatları kesinlikle papazlarınki kadar olacak, buna muhalif olan hocalar Müslümanlıktan afaroz edilecek.

4- Cuma hutbelerinde Ilımlı İslam anlatılacak

Geliştirme;

1- Diyanet İşleri tarafından “Elele Cennete” sloganıyla etkinlikler düzenlenecek.

2- Etkinlik içeriği tarafsız bir kurul tarafından belirlenecek.

3- Etkinliklerin gerçekleştirildiği tarihler kutsal günlere denk düşerse hiçbir ayrım gözetmeksizin bütün kutsal günler her dinin temsilcisi tarafından kutlanacak.

4- Üçüncü maddenin tam olarak anlaşılması için bir örnek vermek istiyorum. Örneğin; etkinliklerin düzenlendiği günlerin içinde bir Müslüman kutsal günü olan Cuma var. Peki, o gün sadece Müslümanlar mı Cuma Namazı kılacak? Kesinlikle Hayır! Cuma Namazı hep beraber kılınacak. Ya Cuma günü aynı zamanda 31 Aralık’a denk gelirse ne olacak? İşte Ilımlı İslam burada devreye giriyor. Hocalar Cuma Namazı’nın ardından yılbaşı hazırlıklarına başlayacaklar. Kendi aralarında hindi parası toplayacak ve evde güzelce pişirecekler. Bu arada onlara gönderilen siyah cüppeler vardı ya işte onlarıda o gün giyecek ve Hristiyan arkadaşlarıyla saat on ikiye on iki saniye kala on ikiden geriye saymaya başlayacaklar.

5- Projenin gerçekleştirilmesi aşamalarında alıştırma ve geliştirme operasyonlarında sponsor olacak seçilen Vatikan bu görevinin karşılığında kadrolu papazları diyanete yerleştirecek. Yerleştirilen papazlar KPSS puanı gözetmeksizin istedikleri yerde işe başlayabilecekler.

6- Bu arada Fetullah Gülen Efendi’nin güzel sözlerle vereceği destek karşılığında dünyanın dört bir yanında bulunan okulları için Türkiye’den, KPSS puanıyla bir yere yerleşemeyen öğretmenler istihdam edilecek.

7- Aylık her öğretmene dört yüz lira maaş verilecek.

Olgunlaştırma;

1- Olgunlaştırma işleminde en önemli görev meclisimize düşmektedir.

2- En son maaşlarına yaptıkları zamları bir aylık olmak üzere bir bankada toplayacak ve bu parayla ithal hocaların (papazların)  Türkiye’deki yaşama uyum sağlamaları için gerekli tüm masrafı yapacaklar.

3- Halkı, Diyanet İşleri’nde olanlardan bihaber hale getirmek için birkaç olay yaratılacak. (Örneğin; bir *** kasedi olabilir.)

4- Halk yavaş yavaş duruma ayak uydurmaya başlayınca ithal hocalara olan sempatiyi artırmak için ithal hocalar aracılığıyla halka pirinç, bulgur, makarna dağıtılacak. Kesinlikle et, süt gibi besinler verilmeyecek.

Sonuç: İthal hocalar, ithal düşünceler, papazların kıldırdığı Cuma namazları ve gelsin paralar. Bu projeyle vallahi ben AB’ye girerim. Girmekle kalmam halkımı da sokarım.

Teşekküre gerek yok. İşimiz bu.