Hiç düşündünüz mü ya da Sanat konusunu dile getirdiniz mi? Türkiye deyince aklımıza ne geliyor?

Bana sorarsanız : Kültürel bakımdan çok güzel bir ülkeye sahibiz. Ama öte taraftan da sanat ve kitap okuma alışkanlığımız hiç gelişmemiş, aksine günden güne azalmakta…
Diğer ülkelerle bizim ülkemiz kitap okuma alışkanlığı bakımından karşılaştılaştırıldığında pek de kitabı sevdiğimiz söylenemez. Tabiki de kitaplara ilgisi olanlarımız da vardır ama çoğunluk böyle gösteriyor. Bence kitap okuma alışkanlığı olan bir toplum değiliz ama olabiliriz. Otobüste, durakta, kuaförde ve düşenebileceğimiz uygun olan her yerde kitap okumaya gayret etmeliyiz. Gerçekten bazen öyle ülkelere özeniyorum. Burada nasıl su bizim vazgeçilmez ihtiyacımız ise o ülkelerde de kitaplara çok ihtiyaç duyuyorlar. Ülkemizde boş vakitler gereksiz yere harcanıyor.  Haberlerde de görüyoruz ; Babanın elinde en pahalı sigara, sor bakalım, çocuğunun bir kitabı varmış mı?

Sponsor Bağlantılar

Ya da aileler kız çocuklarını 15‘inden sonra evlendiriyorlar. Bari okut, eline bir kitap ver de sana bir faydası dokunsun.

Bu olaylar ülkemizde neden yaşanıyor? Yine cehaletten. Çocuklarımızı kız erkek ayrımı yapmadan okula gönderelim. Eline dantel, örgü yerine kitap verelim. Artık biz de kültürlü, bilinçli bir toplum olalım.