Son günlerde yaşadığımız acı olaylara bugün bir yenisi daha eklendi. Hakkari Şemdinli’de çıkan çatışmalarda on bir vatan evladını terör örgütünün alçakça saldırısı sonucu şehit verdik. Milletimizin başı sağ olsun.
Milli birlik ve kardeşliğimizi bozmak isteyen hain unsurlar tarihimiz boyunca her zaman var olmuşlardır. Gerek iç gerekse dış destekli unsurların son otuz yılda ki maşalarından biri de son günlerde eylemlerini hızlandıran malum terör örgütüdür. Toplumsal huzurumuza yönelik bu tür alçak saldırılar bizi asla ayrıştırmamalı, aksine sıkılmış  yumruk misali bir araya getirmelidir. Bu konuda gösterilecek en küçük zafiyet, bu tür illegal yapılanmaların ekmeğine yağ sürmekten başka bir işe yaramaz. Bir ve beraber olacağımız bu zamanlarda, milletimizin, güvenlik güçlerimizin moralini bozacak, ulusal bütünlüğümüze zarar verecek, ümitsizlik duygusu yaratacak, her türlü söylem ve eylemlerden özellikle kaçınmalıyız.

Sponsor Bağlantılar

Şehit cenazeleri asla bir siyasi propaganda alanı değildir. Unutmayalım ki şehitlerimizin slogana değil duaya ihtiyacı var. Siyasi ve ideolojik menfaatlerine milli hassasiyetlerimizi alet etmek isteyen oluşumlara kesinlikle itibar etmeyelim.

Dış destekli olduğu aşikar  bu alçak saldırıların amacının ne olduğu apaçık ortada. Son yıllarda etkinliğini artıran Türk dış politikasını hedefinden saptırarak, referandum sürecini etkileyerek ve iç huzurumuzu bozarak kamuoyunda bir ümitsizlik havası yaratılmasının neye ve hangi emele hizmet ettiğini iyi görmeli ve tahlil etmeliyiz. Türkiye Cumhuriyeti, tarihinden gelen kudretiyle, devleti ve milletiyle bu tür oyunların üstesinden gelecek azim ve kararlığa sahip olduğunu dosta düşmana gösterecek dirayettedir. Kimsenin bu konuda en ufak bir şüphesi dahi olmasın.

Bu noktadan sonra siyasi parti liderlerimizin de söylemlerinde dikkatli olması son derece önem arz eden bir durumdur. Söz konusu vatan kavramı olunca muhalifliğin bir kenara bırakılması, “ne yapabiliriz, bu sorunları nasıl aşabiliriz” sorularına birlikte cevap aranılması son derece elzemdir. Sözde sert açıklama adı altında, durumdan vazife çıkararak, siyasi rant amacıyla “derhal erken seçim kararı alınmalı” söylemleri bu ülkeye zarardan başka hiçbir şey getirmez. Ülke menfaatlerini, siyasi menfaatlerimizin üzerinde tutma erdemini “sözde değil özde” göstermeliyiz. İktidarıyla, muhalefetiyle böyle zamanlarda sıkılmış bir yumruk gibi olmalıyız, olmalıyız  ki bu yumruk milli birlik ve kardeşliğimize kasteden nifakların üzerine bir balyoz gibi insin.

Sonuç olarak; acılarımızı birlikte paylaşalım ama bu acıları bize yaşatanlara da gereken dersi verebilmek için birlikteliğimizi asla bozmayalım. Siyasi amaçlarımız uğruna , suçlu aramak yerine, toprağa verdiğimiz vatan evlatlarının, tek damla kanının boşa akmadığını dosta düşmana gösterebilmek için bir ve beraber olalım. Türkiye Cumhuriyeti çatısı altında  her türlü etnik kimliğimizle güzel bir mozaiğin parçalarıyız. Bunu bozarak, bizi ayrıştırmak isteyen, dahili ve harici düşmanların her türlü alçak saldırılarına, provokasyonlarına rağmen, biz biriz kardeşiz, çünkü biz birlikte Türkiye’yiz.

ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN