Tanrı bizleri, kendisinden özellikler vererek, sevgisinden yarattı. Güzellikleri yaşatabilelim diye. Bize seçimlerimiz için; akıl, zekâ, düşünce gücü, irade, istek ve tutku verdi ki özgür olalım diye. Farkında olmamız için, kararları bize bıraktı ki yaratıcı olabilelim diye. Ve gerçek isteklerimizi, en hayırlı dualarımızı duydu ki yardımcı olabilmek için, gerçekleştirebilelim diye. En zor çıkılmaz anlarda, anlamlı rastlantılar verdi (bizim felaket olarak adlandırdığımız),  mesajlar, güzellikler, çirkinlikler gösterdi ki ölçüp tartalım ve karar verip, kendimizden vazgeçmeyip ilerleyelim, ilahi gücümüzü kanıtlayalım diye.Tanrı’nın tek isteği güzelliklerin yaşanabileceği bir yeryüzünde farklı niteliklere sahip insanların yaşayabildiği bir bütün görmekti. İhtiyacı var mı sence Tanrı ‘ nın herhangi birşeye. Bir mutluluk ve iyilik anlaşmamız var, biz ki bunu inkâr ettiğimizde belki farkında olmadan, evren mutsuz olaylar sunuyor bize ki bazen ardı ardına isyan edelim ve hatırlayalım sözümüzü dönelim özümüze diye. Düşün fark et ve şükret her ne olursa olsun ve seyret neler olacak hayatında.

Sponsor Bağlantılar

Bu bütün en mükemmel haliyle oluşabilsin diye her birimize ayrı yetenek vermiş ve kimse kimseden aşağıda ya da yukarıda olmasın diye. Birde seçimlerimize saygı duyarak affetme büyüklüğünü gösteriyorken nedir sende ki bu nefret duygusu. Tanrı ki biliyor deneyimlerimiz eğitim sürecimizde gerekli, öyleyse affetmediğin yada kabul etmediğin kendin olmayasın, deneyimlerini yargılayıp pişmanlık beslerken keşkelerle.

Sonsuz sınır ve olanakların olduğu Evren’e güvenmemizi istiyor ki sınır tanımaz tahrip edilemez ruhumuz yücelsin diye. Ve yine araç olarak beden verdi, sevdiklerimizi verdi, doğayı verdi, duyguları verdi bol bol kullan ihtiyacın oldukça ve doğanda olması gerekeni iyi olanı keşfet, fark et ve huzurla yaşa diye. Herkese taşıyabileceği kadar sorumluluk vermiş ve neye hazırsan, ne istiyorsan sunuyor önüne. Kabullenmesi bir gerçek var, acı çekmeyi istiyor olabilirsin ve isteğin oluyor. Formül bu kadar basit aslında.

Düşünüyoruz, istiyoruz, kurguluyoruz ve işte yaşıyoruz bir bir. Dediğin olmuştur mutlaka seninde ‘’ aklıma gelen başıma geldi’’ … Öyleyse

 
Gülçin Arslanbaş
08.07.09