Yıldızlar motive ediyor beni bu gece. Ayın parlaklığı yüreğime ışık saçıyor. Ve yağmur yazdığım satırlarımı ıslatıyor bazen. Sokaklarda hüzün dolaşıyor yine. İnsanları süzüyor gözlerim, umudu arıyorum yüreklerde. Umutsuzluğu hedef seçen bir Dünya’da yaşamak bana ağır geliyor. Yüreğim daha fazla kaldıramıyor, her geçen gün farklı bir acıyla çıkıyor karşıma.

Sponsor Bağlantılar


Hiç durmaksızın yağan karın altında yamaçta sessiz ve kimsesiz açan çiçeklerin sitem dolu bakışları var, kelebeklere. Gözyaşlarımda yağmurdan utanıyor artık, penceremde dolaşıyor. Geleceğe dair hayaller kuruyorum bazen. Sıralarda oturan çiçekleri görüyorum her an. Manidar, bir o kadar da sitemli bir bakış sergiliyor, uğruna her şeyimden vazgeçtiğim eşsiz çiçekler. Beni üzen her şeyin ardımda sadece tatlı bir tebessüm olarak kalsın istiyorum. Güneş yansıtmadı kendini benim Dünya’ma. Kim bilir, belki de çıkmak istemedi karşıma. Sen gönlüme güneşsin anne.

Bir kuş olmak ve havalanmak eşsiz, bir o kadar da kimsesiz gökyüzünde. Bilmediğim yüreklerde misafir olmak belki de. Gönlümden bir buket gönderiyorum kuşlara. Seni anlatsam mı mısralarımda. Sen güneşin parıltılarına benzersin…

Anacığım;

Sisli bir havanın kasvetine yenik düşmüş bir günde yazıyorum sana. Parlayan bir yıldız arıyorum bu gece. Beni anlatacak düşünceler arıyorum düşüncelerimde. Feryat etmek istiyorum yüreğime, yalnızlığımı paylaşmak istiyorum. Yağmurlu gecelerde insanı deli eden bir uğultu çınlıyor kulağımda. Yağan yağmurun altında ıslanmak, sırılsıklam olmak istiyorum, geçen zamanı aldırmadan. Bu gece hayallerim var kalemimin ucunda. Umutlarım var mürekkebimde. Bir durgunluk var gözlerimde, umutsuz bakıyorum dünyaya. Çaresiz bakışlar sergiliyorum her simaya. Her şeye rağmen hayata tutunmam gerektiğini biliyorum. Beynime kazıdığım sonsuz bir düşünce var yüreğimde. Hiçbir el dokunamıyor gönlüme, süremiyor merhemini. Çocukken hayaller kurardım, oyunlar oynardım umutlarımla. Yıldızlar kayardı rüyalarımda, sonsuz bir düşünce sarardı yüreğimi. Yeni bir yaprak daha düşerdi, sonbaharın gelişini müjdelerdi bazen. Ebedi bir yolculuk başlayacak benim için… Yüreğine hapsolmuş biriyim artık.

Karanlık gecelerime yıldız doğmuyor artık. Odama güneşin parıltıları yansımaz oldu. Yağmur bile penceremin camında dolaşmaktan bıkmış gibi. Yıldızlar kaymıyor artık, girmiyor rüyalarıma. Hayallerime yansıyan uçurtmaları uçurtmuyor çocuklar.

Martılar uçuşuyor yüreğimde, deniz dalgalanıyor gözlerimde. Tenha sokaklarda dolaşıyorum, bir umutla arıyorum kendimi. Güneşin göz kamaştıran parıltılarını yansıtmadığı yollarda çiçek açsın istiyorum. Ellerim kalem tutmuyor artık, belli ki yüreğim gibi ellerimde yaşlanmış durumda.

Gönlüme bir sızı düştü bu gece. Aradığım duygularımı bulamamış olmak ve gidenlerin geri dönmeyişinden ibaret hayatım. Kim bilir kaç fırtına esti bilmediğim yüreklerde, beraberinde neleri alıp götürdü. Yüreğimdeki zayıflığı hissedebiliyorum artık. Yağmurun yağması, ateşin yanması, beyaz bir örtünün hayali ve sonbaharın gelişini müjdeleyen sarı yapraklar var karşımda.

Karanlık gecelerime yıldız doğmalı artık. Kuşların cıvıltısıyla uyanmalıyım her sabah. Mısralarımda bulmak istiyorum, güneşin parıltılarını yansıttığı bütün güzellikleri. Kar yağar avuçlarıma, kuşlar da gider beraberinde. Yaşlı gözlerimi siler, yorulmuş eller. Deliler gibi dolaşmak, aradığım hoşgörüyü bulamamak yağan yağmurda. Yağmur çiseliyor gözlerimi, kuşlar uçuşuyor yüreğimden birer birer. Esen rüzgâr her gelişinde benden bir parçayı da alı götürüyor, hem de hiç acımadan.

Gözlerim kapalı yürüyorum yollarda. Hoşgörü varken, hoşgörüsüzlüğü seçenleri görmekten korkuyorum. Gönlümde bir yas var, peşimi bırakmayan… Kar nasıl da hazin yağıyor üzerime, gözlerimde ışık oluyor bazen. Ay parlıyor gökyüzünde, kendini belli etmek istercesine bakışlar sergiliyor yıldızlara. Kuşlar göç ediyor yüreğimden, başka diyarlara doğru yol alıyor bazen. Yağan yağmurda yüreğimdeki durgunluğu bozan hoşgörüyü bulamıyorum artık.

Aldanma hayallerimi yansıttığım kelimelere. Değiştiremediğim bir düşünce var yüreğimde. Varsın hayallerim kayıp gitsin avuçlarımdan, varsın umutlarım yüreğime hapsolsun. Ama benden geriye sadece sevgi dolu bir dünya kalsın. Ben gidince bir şeyler kalsın hatıralarımda. Sen henüz söyleyemediğim en güzel, en içten sözsün yüreğimde anne. Hoşça kal hayallerim, hoşça kal anacığım. Merhaba ebedi yolculuğum…