Önce tavukları kovalayan çocuklar göründü televizyonda kuş gribi dediler. Doğudan başlayarak  kümes hayvanlarını yakmaya başladılar. Gerçi televizyonda itlaf edildi diyorlardı ama yakıyorlardı.

Sponsor Bağlantılar

Bu sene  de domuz gribi çıktı başımıza. Başbakan haylaz çocuklar gibi, ben aşı olmam diye tutturdu. Bakanını azarladı. Bakanda ne yapacağını şaşırdı. ‘Kimseyi zorla aşılayacak halimiz yok dedi.’ Kolunu sıvazlayıp kameraların karşısında aşılandı.

Bu gün ben de aşı oldum. Sessiz sedasız. Hemşire geldi. Korku filmi gibi. Şırınganın içinde küçücük domuzcuklar arandım ‘Olmasam mı’ acaba ? ‘’ Çok geçti domuz ısırmış gibi bir acı duydum kolumda. Hala iyiyim, ben oradayken  aşı olupta geri yürüyen birisinden söz ettiler.

Ben hala ileri  doğru yürüyorum. Bu satırları yazdığıma göre zihnim yerinde. Ben aşımı oldum bundan sonrasını olmayanlar düşünsün canım.

Kulaklarımda hala aşı olurken ağlayan çocukların sesleri. Benimde korkularım. Bakalım daha hangi hayvanların gribi çıkacak fare, kedi, sincap, tavşan ya da en kötüsü Ayı gribi…

19/12/2009 Cumartesi
Handan Kurtuluş