Çalınan MSN Geri Almak İstiyorum

Sponsor Bağlantılar

Merhaba arkadaşlar, son zamanlarda msn adresim hacklendi nasıl geri alabilirim tarzı sorularla sık sık karşılaşmaya başladım. Bu nedenle sizlere yardımcı olmak adına bu yazıyı yazıyorum. Şunu bilmenizi isterim ki benimde bir zamanlar msn adresim çalınmıştı ve geri almayı başarmıştım. Yani size anlatacaklarımı adım adım uyguladığınızda msn ve e-mail adresinizi geri almamanız için hiçbir sebep yok.

Şimdi 3 adımda msn adresimizi geri alalım…

ÇALINAN MSN ADRESİNİ GERİ ALMADA SON YÖNTEM

* https://account.live.com/password/reset adresini açın. Açılan sayfada “Başka birinin Windows Live ID’mi kullandığını düşünüyorum” seçeneğine tıkladıktan sonra altta açılan “Parolanızı Sıfırlayın” linkine tıklayın.

* Üste çalınan e-posta adresinizi, alt tarafa da resimde görünen karakterleri girerek ileri deyin.

* E-posta seçeneği ile parolanızı sıfırlayabilir ya da müşteri desteği ile iletişim kurarak e-posta adresinizi geri almayı deneyebilirsiniz.

Kolay gelsin.

Foruma ulaşmak için yapmanız gerekenler:

* Çalınan (Hacklenen) MSN ve Mail Adresinizi Geri Almak için şu adrese gidin: https://support.live.com/eform.aspx?productKey=wlidvalidation&ct=eformcs&scrx=1

* açılan sayfada “Başka birinin Windows Live ID’mi kullandığını düşünüyorum” seçeneğini seçin ve altında çıkan “Parolanızı sıfırlayın” linkine tıklayın.

* Windows Live ID ve karakterleri girerek “ileri” butonuna basın.

* Açılan sayfada “müşteri desteği”ni seçin ve altında çıkan “Müşteri desteği” linkine tıklayın.

bu adımdan sonrası ilgili formdur. doldurup cevap bekleyeceksiniz.

* Karşınıza çıkan formu şu şekilde dolduruyorsunuz:

 

Bu yöntemi kendim 3 kez denedim her üç adreside 1 gün içinde geri aldım.

1. Aşama; Çalınan (Hacklenen) MSN Adresini Geri Almak (Resimli Anlatım)

https://support.live.com/eform.aspx?productKey=wlidvalidation&ct=eformcs&scrx=1 adresine girin. Aşağıdaki resimde görünen sayfa karşınıza çıkacak. Bu sayfanın ortasında “MSN Web Messenger (https://support.msn.com/eform.aspx?productKey=webmessenger&ct=eformts)” linki var, ona tıklıyoruz.

Çalınan MSN Adresini Geri Almak

2. Aşama; Çalınan (Hacklenen) MSN Adresini Geri Almak (Resimli Anlatım)

Şimdi aşağıdaki formu doldurup bunlara yollayacağız. Formda doldurmanız gereken yerleri şu şekilde dolduruyorsunuz: Alttaki resimlere bakarsanız daha net anlaşılır…

Full Name: Adınız ve soyadınız. Örn. Hasan Günal

The e-mail address for us to send a response: Sizinle iletişim kurabilecekleri başka bir e-posta adresi yazmalısınız. Sizinle bu e-posta adresi aracılığıyla iletişim kuracaklar.

Primary e-mail address/member ID associated with the account you are inquiring about: Buraya çalınan msn adresinizi yazıyorsunuz. Doğru yazdığınızdan mutlaka emin olun.

Select the option that most closely matches your problem: Burada açılır pencereden ilk seçenek olarak: “I need something fixed” seçin, ikinci açılır pencereden ise “Other” seçeneğini tıklayın.

Be specific when describing your problem. The details that you include enable us to promptly send you the most likely solution to your issue: Buraya sorununuzu yazıyorsunuz. MSN adresim çalındı, lütfen yardım edin gibi. İngilizce yazmanız gerekiyor, şunu yazın lütfen:

Urgent and important. My mail is hacked (Parantez içinde çalınan mail adresinizi tekrar yazın.). Help me please.

Thanks…”

Frequency of the issue: “First time” seçeneğini seçin.

Where are you trying to connect from?: Nereden bağlanıyorsunuz diye soruyor seçin birini önemli değil.

Type of Internet connection: İnternet bağlantınızı soruyor DSL’dir heralde, onu seçin. Bu da önemli değil.

Hacklenen MSN Adresi Geri Almak

Çalınan Hacklenen MSN Adresi Geri Almak

Form doldurma işlemi tamamdır. Şimdi “Submit” butonuna tıklayarak formu gönderiyoruz. Bundan sonra size aşağıdaki maili gönderecekler. 3. aşamada maili nasıl cevaplayacağınız anlatılıyor.

“Thank you for writing to Windows Live ID Technical Support. This is Von and I understand that you believe that the security of your account has been compromised. I know how important it is for you to get your account back, so let me assist you.

Hasan Günal, I would like to help you regain access right away, but because we value our members’ security and privacy, we will need your cooperation in verifying the account ownership. When we receive and verify the necessary information, we can give you the link that will allow you to reset your password. Please provide the following completely and accurately:

1. Your Windows Live ID
2. Your First and Last Names
3. Date of Birth (Month/Date/Year)
4. Country or Region
5. State (if applicable)
6. Zip or Postal Code
7. Your IP address. List the IPs from each computer that you use to access your account. You can go to www .whatismyip. com to find this information. The numbers that appear at the top of this page will be your IP address.
8. Answer to your Secret Question (if applicable)
9. Alternate email address associated with the account (if applicable)
10. Your Internet Service Provider (home or work). An ISP is a company that provides an end user with a connection to the Internet and other similar services, such as e-mail. Examples include MSNIA, EarthLink, and Comcast.
11. Last date and time you successfully signed in

Additional information that may assist us in verifying account ownership.

For Windows Live Mail customers:
1. Any folders you created (aside from the default folders)
2. Contacts in your address book
3. Subjects of any old mail that is in your Inbox or mail folders

For Windows Live Messenger customers:

1. A list of Contacts in your buddy list
2. Your Windows Live Messenger Nickname (your Messenger display name)

Your patience and cooperation on this matter are greatly appreciated. We look forward to your response and resolving your concern.

Sincerely,

Von
Windows Live ID Technical Support”

3. Aşama; Çalınan (Hacklenen) MSN Adresini Geri Almak (Resimli Anlatım)

Size mail geldiyse her şeyi doğru yapmışsınız demektir. Bu maili cevaplayarak çalınan msn adresinizi geri alabilirsiniz. Şimdi bu mailde size diyorki şu şu sorulara cevap verin ve bize gönderin. İşte sorular, işte cevaplar… Kolay gelsin.

Hello

Addition information:

1. My windows live ID : (Şifresi çalınan mail adresinizi buraya yazın)

2. Your first and last names: (Buraya adınızı ve soyadınızı yazın)

3. Date of birth (month/date/year): (Doğum tarihi buraya ay/gün/yıl şeklinde yazınız)

4. Country or region: (“Turkey” yazın)

5. State (if applicable): (Bulunduğunuz şehri buraya yazın)

6. Zip or postal code: (Bulunduğunuz şehrin posta kodunu buraya yazın)

7. My IP address: Bu maili göndermeden önce www.whatismyip.com buradan ip adresinizi ögrenin ve bu bölüme yazın. Örnek: 81.214.175.14

8. Answer to your secret question (if applicable): Gizli soru ve cevabını bu bölüme yazın.
My secret question: (Gizli sorunuzu yazın) My answer: (Gizli sorunuza verdiğiniz cevap buraya)

Örnek: My secret question: Mailini kim hackledi My answer: Hackermania

9. Alternate e-mail address: ( Eğer şifresi çalınan hotmail ayarlarına alternatif bir mail yazdıysanız o maili buraya yazın.) Örnek : alternatif_mail@mail.com

10. My internet service provider: (ISP yani internet servis sağlayıcınız hangisiyse bu bölüme yazın. Türk Telekom Adsl falan yazabilirsiniz.)

11. My last date signed in time: (Burada ise hotmail veya msn’ye en son hangi tarihte giriş yaptığınız soruluyor. Hatırlıyorsanız yazın eğer mail şifrenizin ne zaman çalındığını biliyorsanız o tarihide buraya ekleyin ) Örnek: I signed in 06/06/2008  My mail is hacked 12/02/2009

For windows live mail customers answers: (Hotmail için sorulan soruların cevapları)

1. Any folders my created (aside from the default folders): (Hotmail içinde daha önce bir dosya veya klasör oluşturup oluşturmadığınız soruluyor. Eğer hatırlıyorsanız isimlerini yazın )
Örnek : My folders : yeni, iş, arkadaşlar vs.

2. Contacts in my address book (please include the e-mail address): (Hotmail içindeki arkadaş listeniz veya devamlı olarak mail gönderip aldığınız kişilerin mail adreslerini buraya yazın.)
Örnek : Contacts in my adress book : arkadas1@hotmail.com arkadas2@baskamail.com

3. Subjects of any old mail that is in your inbox or mail folders: (Hotmail içinde aklınızda kalan eski bir mail içeriği, gelen maillerden bir örnek, gönderdiğiniz veya detaylı olarak hatırladığınız bir mail içeriğini bu bölüme yazın)

For windows live messenger customers answers: (Msn messenger için sorulan soruların cevapları)

1. A list of contacts in your buddy list (please include the e-mail address): (Msn messenger arkadaş listenizde olan kişilerin mail adreslerini detaylı olarak yazın. Ne kadar fazla e-mail adresi hatırlar ve yazarsanız o kadar iyi olur tabi.)

2. Your windows live messenger nickname (your messenger display name): (Msn messenger içinde kullandığınız nick veya görüntü adı (Display) bölümüne en son yazdığınız yazının aynısını buraya yazın.)

İşte hepsi bu kadar. Bu cevabı gönderdikten sonra vermiş olduğunuz bilgileri kontrol edecekler. Eğer bilgileriniz yeterli derecede tutarlı olursa size şifrenizi yenilemeniz için bir link gönderecekler. Bu linke tıklayarak yeni bir şifre oluşturabilirsiniz.

En güzel yanı ise, eğer msn adresnizi hackleyen kişi bu msn ve mail adresinizi kullandıysa o bilgiler tamamen saklı kalıyor. Sizde onu hacklemiş oluyorsunuz 🙂 Bu konudaki bütün sorularınızı bu sayfaya yorum olarak yazabilirsiniz. Elimizden geldiğince cevaplamaya çalışacağız. Yabancı dil bilgisi az olanlar için “Google Translate” çok işinize yarayacaktır. Hiç İngilizce bilmeseniz bile Google Translate sayesinde kelimeleri, cümleleri hatta siteleri bile Türkçe’ye çevirebilirsiniz.

Başarılar…

Çalınan (Hacklenen) msn adresinizi aşağıdaki yöntemle geri alamazsanız şu makalemizdeki yöntemle geri almayı deneyiniz:

Çalınan (Hacklenen) Msn ve Mail Adresini Geri Almak

Bu yöntemi kendim 3 kez denedim her üç adreside 1 gün içinde geri aldım.

 

Konuyla İlgili Yazılar:

* Msn, Facebook, E-Mail Çalmanın Suç ve Cezaları