Bir işi olupta çalışmayı kim istemez! Ancak şimdi öyle bir iş nerede? Soma’dayız Türkiye’de işi en bol ilçe belkide iş mi istiyorsun eğer erkeksen ve genç biriYsen hemen ocağa inebilirsin. Ha bir de yer altından korkmaman gerekir. Sarmalar çatırdayabilir, fenerin aküsü bitebilir, Vahası oksijenin bile bitebilir. Bunlara alışacaksan işin hazır demektir.

Sponsor Bağlantılar

Tabii herkes masa başı bir iş istiyor. Masa başı diyordum değil mi. Masada sanki fabrika herkes masanın başında otursa ne yer, ne içilir acaba? Ancak yaratıcı yazarlıkta kendinden önce aynı yollardan geçenlerin deneyimlerini ve kullandıkları teknikleri bir biçimde öğrenmek her zaman için mümkündür. Sizin anlayacağınız zor şey şu ‘’iş’’ dedikleri.

Galiba en iyisi yazmak… En azından defterler üzerimize yıkılmaz.

Genelde tadına geç varılan bir hünerdir yazmak. söz ağızdan bir kez çıkar, düzeltemezsin ama yazmak başkadır. Elden çıkarmadan istediğin şekle sokarsın, değiştirirsin.  

Kimse olmadığında yanında bir şeyler anlatabileceğin ya da kimseye bir şey anlatmak istemediğinde canın, yorulduğunda, sıkıldığında, bunaldığında, anlatacak bir şeylerin olduğunu duyumsadığında sığınılabilecek dünyanın en değerli ve güzel limanıdır yazmak.