7’den 70’e herkesin kullanmış olduğu Facebook’u artık daha güvenli kullanabilirsiniz. Facebook hesabı çalınanlar için facebook çok fazla bir şey yapamıyordu. Hesabınızı geri almak gerçekten çok zor. 10 bin, 100 bin hatta milyonluk facebook gruplarınız olabilir. Bunlar ve kişisel bilgilerinizde aynı zamanda tehdit altında. Peki bunu önlemenin, facebook’u daha güvenli kullanmanın bir yolu var mı? Evet, artık var.
Facebook’ta bir mobil numara tanımlayarak, facebook’a başka bir bilgisayar üzerinden giriş yapmak istediğinizde cep numaranıza gelen onay koduyla hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Belli bilgisayarları ev, iş vb. belirleyip, bunlar dışında başka bir bilgisayardan hesabınıza giriş yapmak istenildiğinde mobil onay kodunu girmeleri zorunlu hale gelecek. Böylece hesabınız güvende, içiniz rahat olacak.

Sponsor Bağlantılar

Bu uygulama, başkalarının hesabını senden habersiz kullanmasını zorlaştırmak için kısa mesaj (SMS) servisidir ve ücretsizdir. Bu uygulamayı etkinleştirdiğinizde ilk hafta telefonunuza erişiminiz olmasa bile bu uygulamanın devre dışı bırakılabileceğini unutmayın.

Facebook Mobil Güvenlik Önlemi Ayarları Nasıl Yapılır?


1. Facebook’a giriş yaptıktan sonra sağ üst bölümden “Hesap Ayarları“na giriş yapıyoruz.


2. Sol bölümden “Güvenlik” sekmesini tıklıyoruz.


3. “Giriş Onayları” yazan yere tıkladığımızda “Tanınmayan bir bilgisayar ya da cihaz hesabıma erişmeye çalıştığında bir güvenlik kodu girmem istensin” kutusu karşımıza çıkıyor. Sol tarafında yer alan kutuyu işaretliyoruz.


4. Kutuyu işaretlediğinizde aşağıdaki resimdeki gibi bir pencere karşınıza çıkıyor. “Şimdi Ayarla” diyerek telefon numaramızı yazıyoruz, gelen mobil onay kodunu giriyoruz ve işlem tamamlanmış oluyor.

Artık Facebook’u çok daha güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz. Konuyla ilgili sorularınızı yorum yazarak belirtebilirsiniz. Zaman buldukça sorularınızı yanıtlamaya çalışacağız.