Bir çok uzman ileride olmak istediğiniz her şeyi en ince ayrıntısına kadar hayal edin derler. Gelecekte hangi konumda, hangi ilde hangi işin başında olmak istersin gibilerinden. Gerçekten de yararı vardır bunun. Geçmişte neyi hayal etmişsen gelecekte de o olur. Tabi eğer verilenleri doğru kullanmışsan. Ben de bu konuda düşündüm. Ne yapacağımı, ne olmak istediğimi, gelecekteki konumumu. Sonra anladım ki ben bir şey değil bir çok şey olmak istiyorum. Mesela:

Sponsor Bağlantılar

Yağmur olmak istiyorum; toprağın su görmemiş kaskatı tenine değmek, onu yumuşatmak. İçindeki bin bir tane tohumu yetiştirmek, onlara can vermek istiyorum. Ben yağınca dört bir yanı toprağın kokusu yayılsın istiyorum.

Kar olmak istiyorum; sessiz usulca yağmak. Beni en çok özleyen yerde sık, özlemeyen yerde ise seyrek yağmak istiyorum. Yağarken sevilmek erirken eziyet etmek istiyorum. Ama yine de özlenmek istiyorum.

Şehir olmak istiyorum; içimde deniz, dağ, taş, toprak, yeşillik bol olsun. Korna, vapur sesleri tren sesiyle birlik olsun, göklerde çınlasınlar istiyorum. Dalga sesleri Mozartım olsun. İçimde şairlerim, yazarlarım, ressamların eksik olmasın. Her biri benim adımla anılsın. Manzaram hiç eksik olmasın.

Kitap olmak istiyorum. Her türden konum olsun; deneme gibi bağımsız, makale gibi kanıtlanabilir olayım. Roman olayım uzun sürsün, hikaye olayım bir anda bitsin ve şiir olayım dillerde nakarat kalayım.

Gül olayım sonra; kokumla herkesi hayran bırakayım. Birçok rengim olsun, her birinin anlamı ayrı olsun. İçimde en çok kırmızı olsun. Bazen solayım bazen açayım. Ayrıları kavuşturayım, küsleri barıştırayım. Bazen de hayran olunduğum kadar dikenimle ah alayım. Ama hep gül kokayım.

Sevgi olayım; nefret edilmeden dünyayı sarayım. Birden bin, binden milyon olayım. Kalplere dolayım, taşayım ama hep orda kalayım.

Arı olayım; balımı yiyenlere ah şu arı olmasa dedirteyim. Sonra beni rahatsız edenleri bir bir sokayım. Arı gibi bencillikten uzak küçük olayım. Şirinliğimle dizilere kitaplara konu olayım.

Yazı olayım; sevinçler, hüzünler benle anlatılsın. Sayfalar dolusu olayım. Hiçbir yere sığmayayım. Ama bazen sonum gelsin, son noktadan sonra susayım.