Sayın Başbakanımızın bir devlet projesi olarak hayata geçirmeye çalıştığı, “Herkes İçin Daha Fazla Özgürlük” sloganlı Demokratik Açılım” kapsamındaki” Milli Birlik ve Kardeşlik Projesi” nin en önemli sac ayaklarından biri de Emniyet Teşkilatı oluşturuyor.

Sponsor Bağlantılar

“Ayrımcılıkla Mücadele Mekanizması”, “Bağımsız Kolluk Şikayet Mekanizması”, “Ulusal Önleme Mekanizması” gibi mekanizmaların hayata geçirilmesi noktasında Emniyet Teşkilatımıza büyük görevler düşüyor. Vatandaşlarımızın şimdiye kadar yaşamış oldukları, hepimizin malumu olan sıkıntıların çözümü,  bu tür uygulamaların sağlıklı bir şekilde yürütülmesinden geçiyor.

Yaşadığımız il olan Malatya’da bu tür sıkıntıların, mevcut Emniyet Müdürlüğümüzün tutum ve davranışları sayesinde daha hızlı ve sağlıklı olarak aşılacağı kanaati Malatya Halkınca da müşahade edilmektedir. Sayın İl Emniyet Müdürü Ali Osman KAHYA nezdinde yürütülen bazı sosyal projeler taraflı tarafsız hepimizin övgüsüne mazhar olduğu aşikardır. Sokak çocuklarına yönelik çeşitli etkinlikler, geziler, şehit ailelerine yönelik etkinlikler, ihtiyaç sahibi ailelere ve öğrencilere yönelik yardım faaliyetleri ve şu an aklıma gelmeyen bir çok sosyal ve kültürel etkinlikler, Malatya Emniyet Teşkilatını diğer illere oranla farkını açıkça ortaya koyuyor Her organizasyon sonrası insanlarımızın yüzlerinde beliren umutları, heyecanları görüldükçe Emniyet Teşkilatının bu tür faaliyetlerine artırarak devam edeceği kanaatindeyim.

Kaçakçılık  ve Organize Şubesinin başarılı çalışmaları neticesinde okul önlerinde gençlerimizi zehirlemek isteyen zehir tüccarlarının önünün kesilmesi nedense fazla üzerinde durmadığımız çok büyük bir başarıdır. Gençliğimizin önündeki en büyük tehditlerden biri olan uyuşturucu maddelerle olan mücadele büyük bir özveriyle devam ettiğini görmek , gelecek için bizleri son derece umutlandırmaktadır.

Son dönemlerde yaşamış olduğumuz üzücü bazı asayiş olaylarının faillerinin çok kısa sürede adalete teslim edilmesi de Asayiş Şube Müdürlümüz açısından takdire şayandır. Asayiş demişken ; Asayiş Şube Müdürümüz Sayın Ahmet PEHLİVAN Beyefendi’den bahsetmeden geçemiyeceğim. Yaşamış olduğu elim kazadan sonra, acısını bir kenara bırakıp görevini başarıyla ifa etmesi, içi kan ağlarken yüzündeki o tebessümü hiç eksik etmemesi, gerçekten her insanın altından kalkamayacağı özellikler. Bir güzel insan örneği… Ülkemizin böyle insanlara o kadar çok ihtiyacı var ki!

Bugünkü  yazımı , kapalı kapılar ardında gerçekleşen illegal yapılanmaları gün ışığına çıkarmakta büyük başarı gösteren, 165. kuruluş yıldönümünü kutlayan Emniyet Teşkilatımız nezdinde Malatya Emniyet Teşkilatına ayırmak istedim. Sayın Başbakanımızın idareciler için kullandığı “kapılarınız ve telefonlarınız 24 saat açık olacak” kuralının Malatya’daki örneği Sayın Ali Osman KAHYA ve ekibine sonsuz teşekkür ve minneti borç bilir; çalışmalarında başarılar dilerim.

ALLAH YAR VE YARDIMCIMIZ OLSUN!