– Başlangıçta Hakan Fidan’ın açılım dalgasında yaptığı görüşmelerin ses kaydı internet sitelerine sızdırıldı.

– Daha sonra Hakan Fidan MİT Müsteşarı yapıldı.
– Sonrasında KCK tutuklamaları arttıkça arttı.

Sponsor Bağlantılar

– Bir yandan ılımlı yaklaşımlar, diğer yandan tutuklamalar açılım politikasının seyrinin anlaşılmamasına sebep oldu.

– Bir anda ortaya Suriye çıkıverdi. Suriye’nin asilerine Türkiye kucak açtı.

– Gündem Suriye’ye kayıverince politikacılarımız “fırsat bu fırsattır” deyip ellerinden geldikçe kameralar karşısında  yer almaya çalıştılar.

– Fakat kim ne yaparsa yapsın yine de Tayyip Erdoğan bir adım öne geçti. Popüler Suriye sözü “Men dakka dukka” seçildi.

– Eee Başbakan bunu söyledi söylemesine de bir anda silah geri tepti. Özel yetkili mahkeme MİT Müsteşarı’nı şüpheli sıfatıyla ifadeye çağırdı.

– Bu da yetmedi. Hakan Fidan’la birlikte Oslo görüşmelerinde yer alan MİT görevlileri de ifadeye çağırıldı.

– Bu da yetmedi. Hakan Fidan dışında kalanlar hakkında yakalama kararı çıkartıldı.

– Bu da yetmedi. Suriyeli albayı yüz bin dolar karşılığında paket yapıp Esad’a gönderdiği gerekçesiyle biri MİT mensubu beş kişi tutuklandı.

– Kılıçdaroğlu fırsatı iyi değerlendireyim derken kendi kalesine golü atıverdi. MİT’çilerle Çinlileri ay pardon MİT’çilerle Tansu Çiller’i karıştırdı. “Tansu Çiller  tutuklandı” dedi.

– Bu arada TBMM’nde bulunan vekillerimiz küçük bir boks maçı yapıverdi. Ben iddiada AKP’ye oynamıştım fakat CHP daha cevval çıktı. Bahisçiler sürpriz CHP galibiyetiyle cepleri boş evlerine döndüler.

– Boks maçının yorgunluğunu sıcak bir duşla atan MHP Hakan Fidan üstünden Tayyip Erdoğan’a yüklendi. “Men Dakka Dukka Tayyip” dedi. “Bu ülkede Genelkurmay Başkanları tutuklanıyorsa MİT Müsteşarı’nın ifadeye çağrılmasında ne var” dedi ve benim gönlümü fethetti.

– Adalet Bakanı MİT için özel bir yasa çıkarılacağını söyledi.

Anlamadıklarım:

1- Ne için Genelkurmay Başkanları medyanın gözüne sokarak, terörist muamelesi yapılarak tutuklanıyor ve buna kimsenin sesi çıkmıyor da Hakan Fidan şüpheli sıfatıyla ifadeye çağrılınca yer yerinden oynuyor.

2- KCK Operasyonları iyi gidiyordu. MİT- PKK- AKP üçgeninde paslaşmalar şahsen beni bile memnun ediyordu. En azından birkaç aydır şehit vermiyorduk. Eee böyle bir durumda savcılığın MİT’in üst düzey yöneticilerinin üstüne gitmesinin nedeni nedir?

3- Kemikleşmiş memur kadrosuyla AKP’ye karşı son dakikalarını oynayan sözde solcuların son dakika golüyle maçı beraberliğe getirme çabalarında birisi Hakan Fidanı bertaraf etmek olabilir mi?

4- Farklı bir açıdan bakarsak, Tayyip Erdoğan ortamı kızıştırmak için böyle bir olayı organize ettirmiş olabilir miydi? Hani önce tavşana kaç tazıya tut dersin ve sonra tavşanı kurtararak kendini sözde kahraman ilan ettirirsin. PKK konusunda samimiyetinden şüphe duyanlara “Bakın karşıma yargıyı alarak PKK konusunda en önemli adamımız olan Hakan Fidanı kurtardım.” demek için böyle bir organizasyonu düzenlemiş olabilir mi?

5- Suriye konusunda kesin tavrını almış olan AKP Hükümeti küçük AKP olma yolunda hızla ilerlediğini düşündüğüm MİT içerisinde Esad rejimine karşı sempati duyan kişiler nasıl oluyor da barındırılıyor. Adamlar yüz bin dolar için Suriyeli albayı paket yapıp Esad’a teslim ediyorlar ve MİT’in haberi bile olmuyor.

6- MİT içinde AKP Hükümeti’ne karşı olan ve ayağını kaydırmak isteyen kişilerce de bu olayın tertiplenmiş olma ihtimali var mı?

Sorular sorular sorular… Sonuç şudur ki; biri bizimle çok iyi organize edilmiş bir oyun oynuyor. Fakat kim?