Mercek altındaki maçlar…

28. hafta Eskişehirspor- Fenerbahçe (1–3): Sezer Öztürk bu maçta çok kötü oynamış ve karşılaşmanın ilk yarısında oyundan alınmıştı.

Sponsor Bağlantılar

30. Hafta Eskişehirspor- Trabzonspor (0–0): Fenerbahçe rakibi Bucaspor’u 5–3 yenince Trabzonspor liderlikten oldu. Aziz Yıldırım’ın yakını Ali Kıratlı’nın maç günü Eskişehir’de olduğu ortaya çıkmıştı.
32. hafta Karabükspor- Fenerbahçe (0–1)

34. hafta Sivasspor- Fenerbahçe (3–4): Fenerbahçe önde iken, Sivasspor beraberliği yakaladı ardından Fenerbahçe 3–1 öne geçti. Sivasspor 3–2 yaptı. Fener 1 gol daha attı maç 4–2 oldu. Maçı Fenerbahçe 4–3 kazandı.

Bu arada mercek altına alınan bir diğer maç 12 Aralık 2010’da oynanan ve Ankaragücü’nün Fenerbahçe’yi 2- 1 yendiği maç…

Diğer maçın ise yeni gözaltıların ardından söylenmesi bekleniyor…

Gözaltına alınanlara yakından bakalım…

Aziz Yıldırım: Yaklaşık 15 yıldır Fenerbahçe’nin başkanlığı görevini yürüten 1952 doğumlu Yıldırım, 15 Şubat 1998’de yapılan seçimde 1 oy farkla bu göreve geldi.

Mecnun Otyakmaz: 1965 doğumlu Otyakmaz, Sivasspor Başkanı. Ünlü mafya lideri Sedat Peker’in kız kardeşiyle evli. Otyakmaz’ın, Sedat Peker ile ilişkisi olduğu iddia ediliyor.

Bülent Uygun: 1971 doğumlu. Fenerbahçeli eski futbolcu Uygun, Eskişehirspor Teknik Direktörü. Daha önce de gizlice menajerlik yaptığı gerekçesiyle Türkiye Futbol Federasyonu’ndan (TFF) ceza almıştı.

Ümit Karan: 1976 Almanya doğumlu ve eski Galatasaray oyuncusu. 2009’da Eskişehirspor’a transfer oldu ve en son Eskişehirspor Sportif Direktörlüğü’ne getirildi. Hakkında para alış verişlerinde ‘kuryelik’ yaptığı iddiası var.

Sezer Öztürk: 1985’de Köln’de doğdu. Eskişehirspor’da iken oynadığı Fenerbahçe ve Trabzonspor maçlarıyla ilgili ciddi iddialar var.

Erden ÖZKANT

Yazı dizisi:
Temiz Bir Futbol İçin Futbolun Ergenekonu da Temizlensin-1: İddialar Ne?
Temiz Bir Futbol İçin Futbolun Ergenekonu da Temizlensin-2: Mercek Altındaki Maçlar ve Gözaltına Alınanlar
Temiz Bir Futbol İçin Futbolun Ergenekonu da Temizlensin-3: Medya ve İtalya
Temiz Bir Futbol İçin Futbolun Ergenekonu da Temizlensin-4: Şimdi Ne Olacak?