Yanlış Aramalardan Ziyaretçi Kazanmak

Her internet kullanıcısı hergün onlarca arama yapmaktadır. Bu da toplamda inanılmaz bir ziyaretçi tırafiğini beraberinde getirmektedir.
 
Arama yaparken hiç yanlışlık yaptığınız oluyor mu? “makale” yerine “makle” yazarsanız ne olur? Küçük bir hata bu. “a” harfine bastım sanıyorsunuz ama basamamışsınız. Çıkan sonuçlara bakıyorum en üstte last fm var. Ben makale aramıştım bu da nedir demeyin.
 
Peki bir makale sitesi bu hatanın çok fazla yapılacağını düşünüp anahtar kelimelerinde bu kelimeye yer verirse, bir de sayfalarında birkaç araya bu kelimeyi sıkıştırırsa ne olur? Cevabı çok basit, last fm yerinde bu makale sitesi çıkar ve çok büyük bir ihtimalle kişi zaten makale kelimesini aradığı içinde ilk başta çıkacak olan bu siteye girer.
 
İnternette bu yolu kullanan çok az site vardır. Hemen söyleyeyim anahtar kelimelerimizde böyle bir yöntem seçmedik. Neden derseniz bu yöntem her site için uygun değildir.
 
Hangi siteler için uygundur diye sorarsanız: “Tek bir alan üzerine yoğunlaşmış siteler için” uygundur.
 
Örneğin “Britney Spears” için bir site açtınız. Anahtar kelimeleriniz alanınız küçük olduğu çok fazla olmayacağından, anahtar kelimeleriniz arasına “Brittney” kelimesini de koyabilirsiniz. Emin olun hiç azımsanamayacak kadar ziyaretçi alırsınız.
 
Bu yöntemi internette kullananlar var mıdır? Tabi ki var, olmasa bu yazıyı yazar mıydım 🙂
 
Bu yanlış aramaları başka bir şekilde değerlendirebilir miyim? Tabiki değerlendirebilirsiniz.
 
Nasıl değerlendirebilirim? Çok aranan ama yanlış yazılma ihtimali yüksek olan kelimelere sitenizde yer vererek.
 
Bu yöntem bana çok fazla ziyaretçi kazandırır mı? Sitenizin içeriğine, alanına, yanlış arama yapılan kelimelere bağlı olarak değişen bir durum bu. Ama akıllı bir şekilde uygulandığında size fayda sağlayabileceğini söyleyebilirim.

Sponsor Bağlantılar