afrika mangosu, african mangosGün geçmiyorki yeni bir zayıflatıcı ürün ortaya çıkmasın. Bu seferde Afrika Mangosu (African Mango) denilen ve zayıflamaya yardımcı olduğu söylenen bir ürün girdi piyasaya. Afrika Mangosu, ABD’de çok ünlü olan Doktor Mehmet Öz’ün bir televizyon programında afrika mangosu meyvesinden övgüyle bahsetmesi üzerine satışlarında patlama yaşandı. Dr. Mehmet Öz ne dedi?
“Hemen herkesin elinin altında olması gereken mucize bir meyve var. Bu meyve ile sizi çok zorlayan diyet programlarıyla ya da egzerzislerle uğraşmasanız bile kilo verme durumunuz var. Kolestrol ve şekeri düşüren, enerji veren, içeriğinde birçok vitamin bulunan Afrika Mangosunu herkese tavsiye ederim.”

Sponsor Bağlantılar

Doktor Mehmet Öz‘ün bu sözlerinden sonra deyim yerindeyse Türkiye’de yaşanan Altın Çilek çılgınlığı aynen ABD’de yaşanmaya başladı. Doktor Mehmet Öz, ABD’nin en etkin 100 kişisi arasında gösteriliyor ve her söylediği milyonlarca insan tarafından rağbet görüyor. Açıklamanın üzerine ABD’de “African Mango” satışında patlama yaşandı. Ürün o kadar çok satılmaya başladıki hemen ürünün sahteleri üretildi. Bu durum devleti ürün ile ilgili olarak uyarılarda bulunmaya kadar gitti.

Bu haberlerin dün televizyonda yayınlanmasından sonra Afrika Mangosu çılgınlığına Türkiye’de başlamış oldu. Çeşitli internet siteleri Afrika Mangosunun satışına başladı bile. Şuanda Türkiye’de satılan Afrika Mangosu, ABD’den getirtilmemektedir. Bitkisel bir ürün olduğundan dolayı ürünün içeriği bellidir ve Türkiye’de çeşitli firmalar bu ürünün üretim ve satışına başlamışlardır.

Türkiye’de Afrika Mangosu satışı yapmaya başlayan firmalar ürünle ilgili internet sitelerini açmaya ve internet üzerinden satış yapmaya başladılar bile. Önümüzde günlerde ürünün Türkiye’de ne kadar yayılacağı görülecek. Tahminime göre yeni bir Altın Çilek patlaması olabilir. 1 ay içinde onlarca internet sitesinde Afrika Mangosu‘nun satışına başlandı.

Sizden ricamız ürünü alıp kullananların yorumlarını bu sayfada belirtmeleri. Ürün yararlımı, hangi siteden ürünü aldınız, ne kadar kullandınız, herhangi bir yan etkisini gördünüz mü vb.

İnternetten Afrika Mangosu Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Afrika Mangosu ilaç değil, gıda takviyesidir. Bu tür gıda takviyelerinin Tarım Bakanlığı’ndan onaylı olmaları önemli bir konudur. Ürünün merdiven altı üretim olmadığını, bu ürünün az ya da çok güvenilir olduğunu gösterir. İlgili firma üretim izni almış, yasalara uygun şekilde üretim yapmakta ve sattığı ürünün arkasında durmaktadır. Yani ilk dikkat etmeniz gereken ürünün bakanlık onaylı olması, izin belgelerinin bulunmasıdır.

Afrika Mangosu alırken fiyatın önemi var mı? Hayır kesinlikle fiyat ürünün orjinalliğini ya da kalitesini göstermez. En kötü gıda takviyeleri dahi çok yüksek rakamlarla satılabilmektedir. Ucuzluktan huylanabilirsiniz ama ucuzluk ürünün sahte olduğu anlamına gelmez.

Faturasız hiçbir ürünü kesinlikle almayın. Fatura çok önemli bir göstergedir. Aldığınız ürünün merdiven altı üretimmi, yoksa faturalı, izinli bir üretim olup olmadığını gösterir. Ürünü satın alacağınız firmadan “Kapıda Ödeme” ile ürünü temin ederseniz sizin için çok daha uygun olacaktır. Ürün geldiğinde kargo görevlisinin yanında faturayı ve ürünü kontrol edebilir, herhangi bir olumsuzlukta tutanak tutturup ürünü geri iade edebilirsiniz.

Radyodan kesinlikle ürün almayınız. Önemli bir iletişim aracı olan radyolar maalesef reklam alarak bu tür ürünlerin satışına girmişlerdir. Merdiven altı üretim yapanlar radyolara reklam vermekte 8 kutu 100 TL gibi aşırı derecede saçma rakamlarla ellerindeki ürünleri bitirmeye çalışmaktadırlar. Bu tür ürünler genellikle sahtedir. Faturaları bulunmamaktadır. Size gelecek olan ürünün kesinlikle hiçbir garantisi yoktur. Radyolardan kesinlikle ürün almanızı tavsiye etmiyoruz.

Yüksek satış rakamları yakalayan ürünlerin hemen sahtesi üretilmektedir. Bilerek orjinaline benzer şekillerde kutularına şekil verilmektedir. Orjinal afrika mangosu “African Mango Plus“tur. Amerika’da Dr. Mehmet Öz’ün tavsiyesi diye satılan bu ürüne aşağıdaki numarayı arayarak sahip olabilirsiniz. Kapıda ödeme imkanı ile ürünü alıp önce kontrol edebilirsiniz. Ürünün üzerinde “African Mango Plus” yazmasına özellikle dikkat ediniz. Çünkü ürünün çok fazla sahtesi üretilmektedir. Benzer isimlerle bunlar satılmaya çalışılmaktadır.

Afrika Mangosu yorumlarınızı okuyucularla paylaşmanızı rica ediyoruz.