Saygı duruşu ve milli marştan sonra müdür bey toplantıyı açtı. Sorun masaya yatırıldı. Her katılımcı dimdik oturdu. Bacak bacak üstüne dahi atmadan. Bakışlarını müdürden ayırmadılar. Kafalarıyla onaylama hareketi yaptılar büyük bir özenle. Müdür bey çözümleri söyledi.Herkes bu çözümlerle sonuç alınacağına inanmasa da onaylar gibi yaptı. Söz alan bazıları heyeti saygıyla selamlıyoruz demeyi unutmadılar. Bu çözümlerin ne denli işe yarayacak çözümler olduğunu anlattılar. Otururken ceketlerinin düğmesini de açtılar. Toplantı bitti.

Sponsor Bağlantılar

Çoğunluk hızla uzaklaşırken bazı katılımcılar kalıp müdür beyle çay içmeye çıktılar. Mesai başladı tekrar. Sorunlar aynı. Günler geçti.

Yeni bir toplantı yapılacağı duyuruldu. Heyet büyük bir ciddiyetle yine yerini aldı. Gündem okundu. Saygı duruşu ve milli marştan sonra toplantı başladı. Müdür anlattı. Heyet dinledi. Kafalar onayladı, eller not tuttu. Herkes bu zaman diliminde orada olmanın bir görev olduğuna inanmış halde görevini yaptı. Çözümler nasılsa müdür beyin işiydi. Toplantı bitti.

Çoğunluk ayrıldı, bazı katılımcılar müdür beyle çay içmeye çıktı. Mesai başladı. Sorunlar aynı. Günler geçti.

Toplantı kararı duyuruldu. Üst makam uygun gördü, onayladı ve heyet toplantıda tam kadro hazır bulundu. Saygı duruşu ve milli marştan sonra gündeme geçildi. Sorunlar masaya yatırıldı. Müdür bey anlattı, heyet dinledi… Büyük bir ciddiyetle… Sahtekarca…