Crazy Taxi 3 gelişmiş 3 boyutlu bilgisayar oyunları arasında oldukça tanınan ve sevilerek oynanan bir oyundur. Oyunda gerçekten adı kadar çılgın olan bir oynama zevki mevcut. Klasik görünümüyle bir taksicilik oyun simulasyonu gibi görünse de, esasında araba ile çılgın hareketler yapabileceğiniz bir oyundur.Yani yolda normal giden bir araba beklemeyin bu oyunda. Arabalar değişik fonksiyonlara sahip ve tafikte normal akan bir trafik kesinlikle değil. Bu da demek oluyor ki vurmak kırmak, parçalamak serbest. Ama tek bir şart var ; müşterinizi gideceği yere en kısa sürede götürmek.

Sponsor Bağlantılar

Oyun eski versiyonlarına göre grafikler açısından gelişmiş gözükse de yine de oynanış ve senaryo anlamında çok büyük yol katettiği söylenemez. Fakat Crazy Taxi 3 oyununda oyunun içerisinde küçük görevler ve ek oyunlar serpiştirilerek bu eksik giderilmeye çalışılmış. Ve hakkaten de bu küçük oyunların oyunun ana temasının önüne geçtiği bölümler olabiliyor. Özellikle diğer taksicilerle yarış içerisine girdiğiniz bölümlerde oldukça fazla eğlenebilirsiniz.

Genel anlamda başarılı sayılabilece bu oyun serisinin en büyük eksilerinden birisi de bilgisayar yerine Xbox platformlarında oyunlarını çıkarmasıydı ama Crazy Taxi 3 ile bunu da giderip bilgisayar için de bir versiyon çıkardılar. Türkiyede çok yaygın olarak oynayabilme imkanını bulduğunuz bu oyun isterseniz demo olarak oynama imkanı da bulabilirsiniz. Bu oyunun ücretsiz tanıtım sürümünü indirip oynamanız için bu linki kullanabilirsiniz. Crazy Taxi 3 indir.