İnsan geriye dönüp de hiç düşünür mü acaba bugüne kadar yaşadığım duyguları ilk ne zaman yaşadım, diye. Bilirsiniz ya işte, ilk heyecanı aşkı, korkuyu, utanmayı, bencilliği, kıskançlığı.
Bugüne kadar neler değişti hayatımızda? Bu duygularınızdan körelenler oldu mu ya da üstüne ekleyipte yaşamınıza götürdüğünüz? İlk ne zaman bir bencillik yaptınız? Karşınızdaki insanı düşünmeden ne zaman “İLK ÖNCE BEN” dediniz? İlk ne zaman birisini kıskandınız? İlk ne zaman aşık oldunuz? Ayaklarınızın yerden kesildiğini, içinizde tuhaf duyguların belirdiğini ilk ne zaman fark ettiniz? İlk ne zaman utandınız? Yanlış bir şey söyleyip de pişman olduğunuz zaman mı? İlk ne zaman korktunuz? Yalnız kaldığınızı hissedip bir şey yapamamanın verdiği acıyla mı yoksa ilk kez ölümü düşünüp içinizin ürperdiği zaman mı? İlk heyecanınızı hatırlıyor musunuz? Bu heyecan çok sevdiğiniz birisine kavuşmanın verdiği heyecan olabilir mi?

Sponsor Bağlantılar

İnsan dünyaya gönderilmiş; ama gönderilirken de bazı duygular verilmiş yüreğine. Verilmiş ki bu duygularıyla hareket etsin, aklını kullanıp hayatına yön versin diye. Siz ileriki hayatınız için bir yön belirlediniz mi?