Neden zulümler bize dair? Neden susturuluyoruz, korkutuluyoruz, aşağılanıyoruz? Neden biz; biz olamıyoruz! Biz olma hakkı verilmiyor bizlere! İnsanlığın yüce kavramı altında ezilen sesiyiz her daim. Barışı isteyen en çok bizlerken neden savaşın karartıcı tarafında anılıyoruz, öyle hatırlanıyoruz? Artık dur demenin vakti geldi! Sıra özgürlükte, sıra barışta, sıra adalette, sıra bizlerde. Sıra; ezilenlerin sırası!

Sponsor Bağlantılar

Herkes varlığını özgürce savunurken biz ezilen, hor görülen olmak istemiyoruz! Ey yoldaşlar sıra bizde, sıra sizde, sıra hepimizde. Sıra savunmanın, sıra devrimin sırası! Zaman; insanlığı geri almanın zamanı, özgürce konuşabilme, özgürce benliğini sürdürebilme, özgürce yaşama hakkı zamanı. Bizim inandığımız umutlarımız var, biliyoruz ki güneşin bize borcu var ve güneşli güzel bir güne uyanacağız işte o an insanlığın en yüce noktasında olacağız beraberce, elele. Dillerde türküler yükselecek, güneşin güzelliği bizi saracak, o an biz biz olabile(bilmenin) farkına varacağız! Mutluluk dolacak her yanımız. ‘İnanın çocuklar güzel, güneşli günler göreceğiz’.

Bitmek bilmeyen umutlarımız oldukça inanacağız, inandıkça çoğalacağız! Acılar dinecek, karanlıklar sönecek, aydınlıklar doğacak, huzur olacak, barış olacak. Kimse başkalaştırılmayacak, sıradan olacağız hepimiz aynı olacağız, hepimiz insan olacağız! Şimdi sıra hepimizde yoldaşlar, hep beraber elele barış dolu günlere!