Bu ülkede bunları görecek miydi? 41 kere maşallah dememek elde değil, 41 yıl sonra enflasyonun yüzde 4‘ün altında kalmasına.

Herkes bugünlere şaşkın şaşkın bakarken küçük dilini yutanlar mı ararsın, biri beni çimdiklesen mi diyeni;çünkü bu gözler, bir gecede rakamları okurken  zorlandığı faizleri, batan bir sürü bankayı, devletin istikrarı da ne oluyormuş deyip kitapçık fırlatan keşmekeşleri gördü; ama neyse ki onlar mazinin derin kıtalarına gömülüp gitti.
Dahası mı? Rekor büyümelere imza atan bir Türkiye var karşımızda, hem de enflasyonu düşürme başarısıyla. Hannover Fuarındakiler bile şaşkındı. Nasıl olur da Türkler tüm alanları kapladı diye. Birbirlerine bakakaldılar ne oluyoruz diye; ama fazla düşünmesinler geleceğin dünyasını Türkiye’nin alacağı kararlar belirleyecek.

Sponsor Bağlantılar

Bu münbit toprakların civanmert Anadolu insanı ve temsilcileri, ülkede istikrar dünyada rekor büyüklükte ekonomi sloganıyla bu yola çıktı. 2007 e-muhtıra, 2008 kapatma davası, 2009 küresel kriz hükümet yetkililerini ve vefalı Anadolu halkını yıldıramaz. Dünyada devletler muvazenesindeki yerimizi alana kadar da kimse ufkumuzu daraltamaz.

2002 den bu yana yıllık ortalama büyümeyle okyanuslara açılan bu gemiyi kimse küçük görüp taka görmesin ve göremeyecekte. Harici ve dahili dalgalar, boşuna uğraşmasınlar bu ihtişamlı gemiyi karaya oturtamazlar. Ülkeler limanlarında yer hazırlasın, genel müdürler-ceolar rıhtımlarda karşılasın, kredi derecelendirme kuruluşları at gözlüksüz baksın, ’’büyüdükte ne oldu, rakamlarla da oynanmış,bunda da bir şifre var mı acaba ‘’diyenlerde el sallasın, bunu duyanlar da yanlış anlamasın yeni rotamız okyanuslar ötesi…