Devlet-i Aliye olan Osmanlı’dan günümüze kadar gelen darbe geleneği Osmanlı’nın yıkılmasına sebep olmuştu. Başka nedenler olsa da yıkılmasında darbelerin etkisi de inkar edilemez. Özellikle önce yeniçerilerin, daha sonra İttahat ve Terakki cuntasının faliyetleri sonucu Osmanlı’nın sonunu getirmişlerdi. Yeniçeriler ile İttahat ve Terakkiciler farklı nedenlerden darbe yapmışlardı. Yeniçeriler ulufe almak için ayaklanırken İttihatçılar devleti kurtarmak(!) için hükümeti değiştirmişlerdi.

Sponsor Bağlantılar

Demokrasiyi yani meşrutiyeti getireceklermiş. Ne zamandan beri yasadışı başa geçenler demokrasi getirir oldu. Kendilerini kurtarıcı olarak halka tanıtanların, en büyük demokrasi düşmanları oldukları meydandadır. Sağ-sol, Alevi-Sunni,irticacı, Kürt-Türk dediler. Ülkeyi bölecekler diyerek çığırganlık yaptılar. Acaba ülkeyi onlar mı bölüyor yoksa darbeciler mi? Kürt’ü Türk’e düşman edenler kimdi. Osmanlı döneminde beraberce yaşamış. Türkiye’de seksen yıldan fazladır yaşayan Kürtler ülkeyi o zaman bölmedi de şimdi mi bölecekler. Aslında güzel bir komedi oyunu olurdu. Ayrılık tohumlarını at at, sonra ülkeyi bölecekler diye yönetime el koy. Gerçekten güzel iş, adamlar yıllarca Türkiye’nin itibarını yükseltsin. Siz bir darbeyle herşeyi sıfırlayın. Ülkeyi en az on yıl geriye götürün. Bu adamlar Başbakan asacak kadar gözü dönmüştür. Yanlış anlaşılmasın TSK bundan müstesna. Ben TSK’nın içine bir kanser gibi yayılmış cuntadan bahsediyorum.

Darbeden kim veya kimler yarar görür. Bu sorunun cevabı yine sorunun içinde saklı darbeyi kim yaptırdıysa, o ve yandaşları. Eğer örnek istiyorsanız darbelerden sonra çıkmış gazetelere bakın (Kimler filo almış, kimler zengizliğine zenginlik katmış v.b). Artık gözümüzü açmak zamanıdır. Kimlerin ne olduğu alenen belli artık. Kim darbeyi koruyor. Kim karşı çıkıyor. Kimler darbeci, kimler domokrat herşey meydanda. Darbecileri atmak kolay değil. İttihatçılardan bu yana şerefli ordumuza ve önemli kurumlarımıza virüs gibi yayıldılar. Malesef bazıları da vatana hizmet yapıyorum diye cuntacıların ekmeğine yağ sürdü. Farkındalar mı bilmiyorum ama halkın uyandığını biliyorum. Artık bu tür ayrımcı sözlere itibar etmiyorlar, etmemeliler de. Son zamanlarda medyada çıkan haberleri izliyoruz.Halkın kafasına balyoz indirmeyi planlayanların ne kadar gözü dönmüş olduklarını Taraf Gazetesi’nin ayrıntılarıyla yayınladığı ‘Balyoz Harekat Planı’nda öğrenmiştik. Allah’tan böyle alternatif medya var. Yoksa çoktan Türkiye’nin işini bitirmişlerdi. Malum, darbecilerle kolkola gezen gazetelerimiz ve gazetecilerimiz var. Şimdi devam eden davalar dur durak bilmeden devam etmeli. Eğer bir yerde tıkanır devam etmez ise finish olur.

Artık vatanımın darbecilere ve darbecileri yönlendiren efendilerine kalmasını istemiyorum. Çünkü her darbede Türkiye, yani halk kaybediyor. Artık buna bir dur demenin zamanı geldi.

Mehmet ŞAR