Haber dünyasının hızlı bir şekilde gazete sayfalarından internet sayfalarına taşındığı günümüzde özellikle genç nüfusun büyük bir çoğunluğu artık gazete ve dergilerini internet üzerinden takip etmeye başladı.
Bu paralelde kurulan internet haber siteleri kullanıcılarına dünyadan haberler vermeye başladı. Sitelerin büyük bölümü ana servis sağlayan sitelerden aldıkları günlük haberleri editörlerinin titiz incelemesiyle süzerek tarafsız ve herkese eşit mesafede durarak ve haber aktarmanın ne kadar önemli olduğunu hiçbir zaman aklından çıkarmadan uygulayarak haberlerini takipçilerine sunmaktadır.

Sponsor Bağlantılar

Tabi ki yukarıda söylediklerimiz bizim internet medyasından beklentilerimiz, ancak gün geçtikçe site çöplüğüne dönen internet üzerinde diğer birçok alanda olduğu gibi habercilik alanında da kayda değmeyen, kendi güncelliklerini dahi sağlayamayan ya da profesyonel olmayanların kurduğu birçok site bulunmaktadır. Haber sitelerinki durum diğer sitelere nazaran olayı biraz daha farklılaştırıyor çünkü medyanın gücünün bu kadar yüksek olduğu bir dünya düzeninde sizce her aklına gelen haber sitesi yazmalımıdır yoksa bu siteler bazı denetim organlarının gözetiminde kademeli olarak ya düzeltilmeli ya da silinmelimidir?

İnternet sitelerinin güvenirliliğini ve insanların bu sitelere olan akışını ilk kullanıcıya belirten çok fazla seçenek yok aslında genelde bir çok insan Google’ın tavsiyeleri ve yönlendirmeleriyle aradıkları sitelere yönleniyorlar. Google’ın algoritmasının ne kadar profesyonel ve kendini güncelleyen bir sistem olduğunu biliyoruz ancak tesadüfen karşılaştığımız bir sitenin nasıl bir site olduğunu nasıl anlarız bunun için pr değerlerini ve internet sitesinin dünyadaki sıralamalarını veren toolbarlar var bunları internet sayfanıza yükleyerek bu sıralamaları görebilir ve site ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz.

İnternet kullanıcıları olarak, faydalarının ve açtığı çığırın tekrar hatırlanması gereken internet dünyasının, çöplüğe giden durumunun daha sert yaptırımlar ile denetlenmesi ve düzenlenmesidir, umarım açtığınız sayfalar kitap yaprakları kadar güzel olur artık.

http://www.onlinebiletin.com/