Bize bakkal Erdal amcayı, terzi Fatma teyzeyi, kunduracı Mustafa abi unutturdular!

Evet sokaklarında oyun oynayarak büyüdüğümüz mahallemizin küçük işletmelerinden bahsediyorum. Her köşeye dikilen Avm’lerle rekabet edemeyen evdeki hanımı ve çocuklarına helal para götürmek için çalışıp duran, sürekli dükkanın önündeki rafa farklı ürünler ekleyerek kıt kanat para kazanıp geçinmeye çalışan, bree bismillah diyerek ilk alınan üründen kazanılan parayı yere atan bizim yerel esnafımızdan konuşalım bugün. Onları anlamaya çalışalım. Uzun bir süredir düşünmediğimiz gibi düşünelim!

Sponsor Bağlantılar

”Sen alışverişini Avm’den yaparsın ama cenazene mahalle bakkalın gelir…”

Bu sözü hepimiz bir kere duymuşuzdur. Peki hiç anlamaya çalıştınız mı yoksa sadece Avm’den alışveriş yapıp güzel güzel elbiseler alan arkadaşlarınızı kıskandığınız için mi bu cümleyi ona söylediniz. Ya da laf olsun torba dolsun.

Şimdi size söylüyorum iyi dinleyin. Cenaze namazınıza gelecek o bakkal var ya hani ya da o terzi onlar ölüyorlar artık son zamanlarını yaşıyorlar gelişen teknoloji ve küreyelleşmeyle birlikte en fazla 10 sene ömürleri kaldı. Ve onları bu hale siz getirdiniz. Haaa ama sizin için iyi olan artık yerinizden bile kalkmayacaksınız her şey ayağınıza gelecek. Bu iyi aslında demi sepet bile sallamayacaksınız balkondan ya da ağzınızı yormayacaksınız sesinizi alttaki bakkala duyurmak için.

Eeeee teknolojinin nimetleri bunlar faydalanmak lazım değil mi?

Teknoloji kimilerine nimetlerini veriyor kiminden nimetlerini alıyor…

TEKNOLOJİ NİMETLERİ SİZİNLE OLSUN…

19.09.2014 / 02.08
Serkan Kurt (Yüksek Lisans Eğitmen)