Bizlerdik yani gençlerdi, bu vatana sahip çıkacak olan. Koruyacak ayakta tutacak, çağdaş bir seviyeye ulaştıracak… Öylede yaptık galiba!.. Batı ülkelerine özenip örf ve adetlerimizi unutmadık! Bombalar atıp kendi ülkemizi kargaşaya sokmadık! Resim, müzik gibi sanat dallarını gezip eğlenmeyi hayatımızın tek gayesi gibi görüp her şeyi boş vermedik! Aşk sevda gibi hevesleri abartıp geleceğimizi hiçe saymadık! Daha ne ister ki insan?!..

Gözümüzü açmakla görmüş sayılmayız, görmek beyinde başlar aslında. Neden hiç kimse kendi ülkemizdekilerle yetinmek istemez de hep Avrupa ülkelerini, orada yaşayan insanları, onların yaşantısını örnek alır? Neden kimse titanik filmini unutmaz da o kadar gencimizin şehit olduğu, mesela Dumlupınar olayına hiç değinmez, bu olayı film olarak sinemaya taşımayı istemez? Ölümün kaçınılmaz olduğunu anlayan askerlerimizin son nefeslerini verirken söyledikleri ”VATAN SAĞ OLSUN” cümlesi ve askerlerimizin bu muhteşem hikayesi kaç istinâî kişiyi etkiliyor? Pek çok kişininde bu olayı bilmediğinden de eminim aslında.

Sponsor Bağlantılar

Tarih sayfalarına sıkışmış kaç kahramanımızın ismini biliyoruz? Vatan için neler hissediyoruz? Ülkemizi ve kültürümüzü kendi ellerimizle yozlaştırıp yok eden bizleriz. Biz sahip çıkıp kollamazsak ABD başkanı, PKK gibi terör örgütüne bile yazdığı mektupta saygı sözcükleri sarf ederken, ülkemize gönderdiği mektuplarda tabi ki en sert dili kullanır.

Anlamıyorum, ya biz ülkemizden vazgeçtik, ki ondan sahiplenmiyoruz ülkemizi ve değerlerimizi ya da damarlarımızdaki asi kan atalarımızla birlikte yok oldu!!!